Genialna seria Porto brutalnie przerwana! Hattrick Mane

Autor: Kacper Chwedoruk | 14.02.2018 22:38 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Liverpool nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest drużyną zdecydowanie lepszą. Porto, mimo że chciało powalczyć chociaż na własnym stadionie, nie miało najmniejszych szans na nawiązanie rywalizacji. "The Reds" do zwycięstwa poprowadził Sadio Mane, który zanotował hattricka.

Początkowe fragmenty nie zapowiadały takiego lania na "Smokach". To oni byli bliscy strzelenia pierwszego gola, jednak nie przyniosło to efektu. Liverpool od 20 minuty przejął zdecydowaną kontrolę i niemiłosiernie zaczął obijać Porto. Strzelaninę rozpoczął Sadio Mane. Uderzenie Senegalczyk nie powinno trafić do siatki, ale błąd Jose Sa dał prowadzenie przyjezdnym.

Chwilę później, "The Reds" poszli za ciosem i podwyższyli swoje prowadzenie. Kapitalny strzał Jamesa Milnera wylądował na słupku. Dobitka Mohameda Salaha okazała się skuteczna i goście mieli dwubramkową przewagę. W drugiej połowie dominacja Liverpoolu była jeszcze większa.

Co prawda, angielski zespół oddał kompletnie inicjatywę gospodarzom, nastawiając się na kontry. Te były zabójcze dla defensorów Porto, którzy nie byli w stanie zatrzymać szybkich zawodników Jurgena Kloppa. Bardzo szybko po zmianie stron prowadzenie podwyższył niezastąpiony Mane.

Nie mógł nie przypomnieć o sobie Roberto Firmino. Kolejna niezwykła kontra Liverpoolu zakończyła się trafieniem Brazylijczyka. Drugi po Salahu najskuteczniejszy strzelec drużyny z Anfield, perfekcyjnie wykończył asystę Milnera. To jednak dla przyjezdnych było za mało, którzy szli po kolejne trafienia.

Strzelanie na Estadio do Dragao zakończył ofensywny pomocnik, kompletując tym samym hattricka. Mane genialnym strzałem zza pola karnego ustalił wynik spotkania na 5:0 i sprawił, że rewanż za trzy tygodnie pozostanie zaledwie formalnością.

Liverpool przerwał serię 23 spotkań z rzędu bez porażki Porto, licząc tylko regulaminowy czas gry.

FC Porto – Liverpool FC 0:5 (0:2) Mane 25', 53', 85', Salah 29', Firmino 70'