Cristiano Ronaldo i wszystko jasne

Krystian Kutt | 14.02.2018 22:40 | komentarzy: 15 | kategoria: Recenzja meczu |

Real Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA wygrał z Paris Saint-Germain 3:1. Dwie bramki zanotowała największa gwiazda Realu – Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w tej edycji LM zdobył już 11 bramek.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Już w 3. minucie dobrą sytuację do strzelenia bramki miał Cristiano Ronaldo, ale minimalnie chybił. Kilka minut później podobną akcję stworzyli piłkarze z Paryża, ale również piłka nie wpadła do siatki i wciąż w Madrycie było bez bramki.

W 25. minucie sędzia podyktował rzut wolny tuż przed polem karnym dla Realu Madryt. Do piłki podszedł Ronaldo, lecz mocny strzał skrzydłowego Realu był minimalnie niecelny. Chwilę później kapitan reprezentacji Portugalii znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak świetnie interweniował Alphonse Areola.

Wynik tego spotkania otworzył w 33. minucie Adrien Rabiot. Świetną asystę przy tej bramce zanotował Neymar. Defensywa Realu nie popisała się ustawieniem przy tej bramce. Aktywny Ronaldo w tym meczu, jeszcze w pierwszej połowie miał możliwość strzelenia bramki, ale piłka po jego strzale powędrowała wysoko ponad bramkę PSG.

W 44. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Tonim Kroosie. Do "jedenastki" podszedł Ronaldo i tym razem Portugalczyk się nie pomylił. Była to 10. bramka w tym sezonie Ligi Mistrzów. W całej swojej karierze w tych rozgrywkach zdobył już ich 115.

Chwilę po rozpoczęciu spotkania w drugiej połowie dobrą akcję stworzyli goście. Niezłe podanie Neymara do Kyliana Mbappe, ale skuteczną interwencją tym razem wykazał się Keylor Navas. W 54. minucie znów sprzed pola karnego strzelał Rabiot, ale tym razem piłkę zatrzyma Sergio Ramos. Czy zrobił to ręką? Zdania są podzielone.

W kolejnych minutach zdecydowanie przeważali piłkarze PSG. Mimo przejścia na bardziej defensywny system, to goście więcej czasu utrzymywali się przy piłce i tworzyli groźniejsze sytuacje pod bramką Realu.

W 83. minucie meczu na Santiago Bernabeu kibice oszaleli. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Ronaldo i Real wyszedł na prowadzenie 2:1. Portugalczyk zdobył w tej sytuacji bramkę strzałem z kolana.

Trzy minuty Real wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Świetne podanie Marco Asensio wykorzystał Marcelo i było już 3:1 dla gospodarzy.

W końcówce spotkania swoją szansę miał jeszcze Neymar, ale Brazylijczyk nie trafił w bramkę i w tym meczu nie wpisał się na listę strzelców.

Real Madryt – Paris Saint-Germain 3:1 (1:1) C. Ronaldo 45’ (k.), 83’, Marcelo 86’– Rabiot 33’