Udany powrót na boisko piłkarzy Szachtara; dublety Ferreyry i Marlosa

Autor: Karol Brandt | 16.02.2018 19:54 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W pierwszym meczu rundy wiosennej ukraińskiej ekstraklasy „Górnicy” rozbili przed własną publicznością przyjezdnych z Odessy.

Dzisiaj ukraińska Premier Liha wznowiła rozgrywki po zimowej przerwie. W meczu inaugurującym rundę wiosenną Szachtar Donieck podejmował Czornomoreć Odessa. W drużynie gospodarze tylko na ławce zasiadł nowy nabytek, Dodo. Mecz rozgrywano na obiekcie Metalista Charków.

Wynik rywalizacji w 20. minucie otworzył najlepszy strzelec „Górników”, Facundo Ferreyra. Argentyńczykowi z włoskim paszportem asystował Marlos. Dla 26-latka był to 50. gol strzelony w barwach Szachtara. Brazylijczyk w 37. minucie sam wpisał się na listę strzelców. Nim upłynęła pierwsza połowa, drugiego gola w tym spotkaniu strzelił ex-snajper Newcastle United. Ponownie asystę zanotował Marlos.

12 minut od momentu wznowienia gry, swojego drugiego gola strzelił Marlos. Kluczowe podanie w tej sytuacji posłał Alan Patrick. W 90. minucie wynik ustalił Wiktor Kowałenko. Podawał nie kto inny jak... Marlos. Tym samym Szachtar Donieck rozgromił rywali aż 5:0.

Szachtar Donieck – Czornomoreć Odessa 5:0 (3:0) Ferreyra 20’, 41’, Marlos 37’, 52’, Kowałenko 90’