Kolejne trafienie Ündera; „Wilki” lepsze od „Zebr”

Autor: Karol Brandt | 17.02.2018 16:53 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 25. kolejce włoskiej Serie A piłkarze zarządzani przez Eusebio Di Francesco mierzyli się z graczami Udinese Calcio. Impuls do walki o trzy punkty dał były zawodnik Basaksehiru.

Punktualnie o godzinie 15:00 „Zebry” rozpoczęły starcie z „Wilkami”. Gospodarze musieli sobie radzić bez Kevina Lasagny, zaś goście przybyli do Udine osłabieni brakiem Ricka Karsdorpa, Maxime’a Gonalonsa i Luci Pellegriniego.

Wynik w 24. minucie mógł otworzyć Cengiz Ünder, lecz wówczas na posterunku świetnie odnalazł się Albano Bizzari. Kilka minut później z dystansu przymierzył Seko Fofana. Wówczas piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Summa summarum gole w pierwszej połowie nie padły.

Po przerwie bardzo długo czekaliśmy na groźną sytuacje podbramkową. W 70. minucie Cengiz Ünder nie zamierzał długo rozmyślać i huknął sprzed pola karnego. Efekt? Gol dla rzymian. Fantastyczny strzał młodego Turka. Dla 20-latka był to już trzeci mecz z rzędu z golem.

W 81. minucie Rodrigo De Paul przejął futbolówkę w polu karnym i oddał strzał skierowany w prawy róg bramki. Jednak to uderzenie nie zrobiło wrażenia na Alissonie. W doliczonym czasie gry Grégoire Defrel wyłuskał piłkę od Seko Fofany, a chwilę potem Radja Nainggolan przetransportował ją do Diego Perottiego. Argentyńczyk bez trudu pokonał bramkarza i tym samym ustalił wynik rywalizacji.

Udinese Calcio – AS Roma 0:2 (0:0) Ünder 70’, Perotti 90+1’