Misja Beşiktaş rozpoczęta; Lewandowski zapewnił zwycięstwo

Autor: Karol Brandt | 17.02.2018 17:24 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 23. kolejce Bundesligi „Bawarczycy” pokonali podopiecznych Martina Schmidta.

Bayern Monachium tym razem rywalizował z „Wilkami” z Wolfsburga. Jupp Heynckess w stolicy Bawarii zostawił m.in. Jamesa, Comana i Vidala. Tym samym Niemiec rozpoczął przygotowania do zbliżającej się wielkimi krokami rywalizacji z „Czarnymi Orłami”.

Po pierwszej połowie mieliśmy niespodziankę. Bowiem gospodarze prowadzili 1:0. Trafienie zanotował Daniel Didavi, zaś piękną asystą popisał się Yunus Malli. By obejrzeć kolejną, ciekawą akcję musieliśmy poczekać do drugiej odsłony gry.

W 54. minucie we własnym polu karnym przewinił Renato Steffen. Były zawodnik FC Basel sfaulował Cerentina Tolisso. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Arjen Robben, lecz nie dał rady pokonać Koena Casteelsa, który sparował „szmaciankę” na słupek.

W 64. minucie centrę prawą nogą (!) na piąty metr posłał Arjen Robben, a na listę strzelców po strzale głową wpisał się Sandro Wagner. W 79. minucie autora gola na 1:1 zmienił Robert Lewandowski.

W 90. minucie w polu karnym faulu dopuścił się Gian-Luca Itter. Chwilę potem rzur karny na gola zamienił Lewy. W najbliższy wtorek Bayern Monachium zmierzy się z Beşiktaşem.

VfL Wolfsburg – Bayern Monachium 1:2 (1:0) Didavi 8’ – Wagner 64’, Lewandowski 90+1’ (k.)

• Bale w Bayernie Monachium?

Cały czas nieznana jest przyszłość walijskiego skrzydłowego. Według ostatnich doniesień, jego usługami poważnie zainteresowani są „Bawarczycy”.

• Oficjalnie: Kolejne sankcje od UEFA!

W związku ze spotkaniem Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, które odbyło się 31 maja, zapadły decyzje odnośnie ukarania klubów oraz piłkarzy.

Włodarze "Starej Damy" zdecydowali się na wykupienie Brazylijczyka z Bayernu Monachium.

Wszystko wskazuje na to, że 26-latek nie będzie podstawowym bramkarzem reprezentacji Niemiec na mundialu w Rosji, mimo iż ma ze sobą fenomenalny sezon w barwach Barcelony.

Kolejny sezon Champions League dobiegł końca. Bez wątpienia rozgrywki te po raz kolejny nas zaskoczyły. Mieliśmy wiele niespodziewanych wzlotów i upadków, wielkich zwycięstw i spektakularnych porażek. Te wszystkie czynniki rzecz jasna miały wpływ na nasze skromne zestawienie najlepszych piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.