Sesja odprężająca „Paryżan”; dublet Cavaniego

Autor: Karol Brandt | 17.02.2018 18:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 26. kolejce Ligue 1 podopieczni Unaia Emery’ego zrelaksowali się po porażce z „Królewskimi”.

Wicemistrzowie Francji po ostatnim mecze z Realem Madryt, byli w kiepskich humorach, a sytuacja w szatni „Paryżan” nie była najlepsza. Wykorzystać to chcieli piłkarze Strasbourga.

W 6. minucie na prowadzenie wyszli goście, a na listę strzelców wpisał się Jean-Eudes Aholou. Całkiem składna akcja piłkarzy Strasbourga. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Już w 10. minucie do wyrównania doprowadził Julian Draxler, który płaskim strzałem zaskoczył bramkarza Strasbourga.

W 21. minucie z obroną gości zabawił się Neymar. Brazylijczyk minął obrońców, a także bramkarza. Chwilę potem sam na sam z Alexandrem Oukidją stanął Ángel Di María i bez trudu wpakował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron dwa trafienia zanotował Edinson Cavani. W pierwszym przypadku Urugwajczyk podciął piłkę nad bramkarzem, a świetną asystą popisał się Javier Pastore. Przy golu na 5:2 kapitalną asystę zanotował Neymar. Natomiast były napastnik SSC Napoli bez żadnego trudu wpisał się na listę strzelców.

Do końca spotkania gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do zdobycia gola, lecz żadnej z nich nie wykorzystali.

Paris Saint-Germain – RC Strasbourg 5:2 (3:1) Draxler 10’, Neymar 21’, Di María 22’, Cavani 73’, 79’ – Aholou 6’