FA Cup: Dublet Lukaku, awans United

Autor: Karol Brandt | 17.02.2018 20:25 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii „Czerwone Diabły” zaprezentowały zabójczą skuteczność i w stylu, do którego zdążyły przyzwyczaić, awansowały do ćwierćfinału.

José Mourinho, mając w pamięci przegrany mecz w EFL Cup, nie zamierzał lekceważyć niżej notowanych rywali i na starcie z Huddersfield Town wystawił m.in. Romelu Lukaku czy Alexisa Sáncheza.

Już w 3. minucie „Czerwone Diabły” otworzyły wynik rywalizacji. W tej sytuacji Romelu Lukaku wbiegł w pole karne z futbolówką u nogi i po ograniu jednego z rywali, oddał płaski strzał. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy, gola strzelił Juan Mata, lecz po użyciu systemu VAR, trafienie Hiszpana zostało anulowane. Chwilę potem Nemanja Matić także wpakował piłkę do siatki, lecz przebywał na pozycji spalonej. W związku z tym sędzia bramki nie uznał.

W 55. minucie drugiego gola strzelił ex-snajper Evertonu, któremu asystował Alexis Sánchez. W kolejnych minutach gospodarze zaczęli przeważać, jeśli chodzi o posiadanie piłki. Jednak nie zdołali strzelić choćby bramki kontaktowej. Tym samym do kolejnej rundy awansowały „Czerwone Diabły”.

Huddersfield Town FC – Manchester United 0:2 (0:1) Lukaku 3’, 55’

• United chce stopera Leicester

Jeśli wierzyć doniesieniom Daily Star to Manchester United w lecie ma zamiar ściągnąć środkowego obrońcę Leicester City, Harry'ego Maguire'a. Wstępnie mówi się o kwocie 65 milionów funtów.

Trener Barcelony, Ernesto Valverde przyznał, że spodziewa się trudnego pojedynku z Manchesterem United. Hiszpan uważa, że rywalizacja będzie wyrównana i na pewno obie drużyny mają szansę na awans.

• Znamy pary 1/4 Ligi Mistrzów!

Dzisiaj w południe rozlosowano ćwierćfinały tegorocznej edycji Champions League. Szlagierowym starciem tej fazy będzie bez wątpienia mecz Barcelony z Manchesterem United. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch angielskich ekip – Manchesteru City i Tottenhamu.

Ole Gunnar Solskjaer ujawnił, że gdy został trenerem Manchesteru United to Wayne Rooney wysłał mu SMS-a ze wskazówkami przed pierwszym meczem z Cardiff City. Norweg zadedykował Anglikowi wysoką wygraną 5:1.