FA Cup: Dublet Lukaku, awans United

Autor: Karol Brandt | 17.02.2018 20:25 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii „Czerwone Diabły” zaprezentowały zabójczą skuteczność i w stylu, do którego zdążyły przyzwyczaić, awansowały do ćwierćfinału.

José Mourinho, mając w pamięci przegrany mecz w EFL Cup, nie zamierzał lekceważyć niżej notowanych rywali i na starcie z Huddersfield Town wystawił m.in. Romelu Lukaku czy Alexisa Sáncheza.

Już w 3. minucie „Czerwone Diabły” otworzyły wynik rywalizacji. W tej sytuacji Romelu Lukaku wbiegł w pole karne z futbolówką u nogi i po ograniu jednego z rywali, oddał płaski strzał. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy, gola strzelił Juan Mata, lecz po użyciu systemu VAR, trafienie Hiszpana zostało anulowane. Chwilę potem Nemanja Matić także wpakował piłkę do siatki, lecz przebywał na pozycji spalonej. W związku z tym sędzia bramki nie uznał.

W 55. minucie drugiego gola strzelił ex-snajper Evertonu, któremu asystował Alexis Sánchez. W kolejnych minutach gospodarze zaczęli przeważać, jeśli chodzi o posiadanie piłki. Jednak nie zdołali strzelić choćby bramki kontaktowej. Tym samym do kolejnej rundy awansowały „Czerwone Diabły”.

Huddersfield Town FC – Manchester United 0:2 (0:1) Lukaku 3’, 55’