FA Cup: Tottenham remisuje po utracie gola w doliczonym czasie gry

Autor: Michał Nowacki | 18.02.2018 18:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 1/8 finału Pucharu Anglii doszło do pojedynku, w którym trzecioligowiec z Rochdale podejmował u siebie Tottenham. Niespodziewanie do przerwy prowadził gospodarz i "Koguty" musiały walczyć o korzystny wynik dla siebie. Remis 2:2 sprawia, że spotkanie zostanie powtórzone na Wembley.

W 18. minucie Ian Henderson przeprowadził solowy rajd i uderzył na bramkę Vorma. Golkiper gości był jednak czujny i prawidłowo przypilnował prawej części swojego terenu. W 26. minucie Heung-Min Son uwolnił się spod opieki dwójki rywali i przymierzył z jedenastu metrów. Ostatecznie piłka nie wpadła do siatki, tylko w ręce Lillisa.

W 35. minucie Lucas Moura zdecydował się sam przeprowadzić atak na gospodarza. Jednak interwencja golkipera Rochdale sprawiła, że "Koguty" dostały rzut rożny z prawej strony boiska. W 45. minucie gola do szatni strzelił Ian Henderson, który uderzył w prawą część bramki. Michael Vorm nie miał nic do powiedzenia i musiał wyciągać piłkę z siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczął Tottenham, który w 60. minucie doprowadził do remisu. Moussa Sissoko zagrał w pole karne. Do futbolówki dopadł były gracz Paris Saint-Germain i silnym strzałem w górną część bramki pokonał Lillisa.

W 69. minucie Callum Camps wykonał stały fragment gry, ale po jego strzale piłka przeszłą niewiele obok lewego słupka.  W 72. minucie Victor Wanyama dostał piłkę, chciał uderzyć na bramkę Rochdale, lecz futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Cztery minuty później na boisko wszedł Harry Kane w miejsce Fernando Llorente.

W 88. minucie Harrison McGahey nieprzepisowo zatrzymał rywala i Robert Madley wskazał na "wapno". Harry Kane wykonał rzut karny, który zamienił na bramkę. Gol dał gościom prowadzenie 2:1. W doliczonym czasie gry Steven Davies uderzył na bramkę, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Oznacza to, że mecz zostanie powtórzony na obiekcie Tottenhamu.

Rochdale AFC – Tottenham Hotspur 2:2 (1:0) Henderson 45', Davies 90+3' – L. Moura 60', Kane 88' (k.)