FA Cup: „Obywatele” za burtą; Grigg na świeczniku!

Autor: Karol Brandt | 19.02.2018 22:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Wigan Athletic sprawiło nie lada sensację, odprawiając z kwitkiem Manchester City.

Josep Guardiola na spotkanie z trzecioligowcem wystawił mocny skład. M.in. znalazł się w nim były piłkarz Athleticu, Aymeric Laporte.

W pierwszej połowie początkowo niewiele się działo. Więcej emocji przyszło w doliczonym czasie gry. Najpierw świetny rajd przeprowadził Sergio Agüero, lecz bramkarz gospodarzy wykazał się genialnym refleksem, udaremniając próbę Argentyńczyka. Chwilę potem po bezmyślnym faulu wyprostowaną nogą Fabian Delph wyleciał z boiska. Choć początkowo Anthony Taylor trzymał w ręku żółtą kartkę. Ta sytuacja wzbudziła mnóstwo emocji wśród piłkarzy, jak i trenerów.

Po zmianie stron nadal dominowali goście, lecz nie grzeszyli skutecznością. Heroiczna praca defensorów Wigan Athletic mogła zostać zaprzepaszczona w 73. minucie, gdy do sytuacji strzeleckiej w polu karnym doszedł Sergio Agüero. Jednak Christian Walton uratował swój zespół od straty gola.

W 79. minucie kibice Wigan Athletic oszaleli. A wszystko przez to, że do siatki „Obywateli” trafił Will Grigg, dla którego było to już siódme trafienie w tej edycji Pucharu Anglii. Błąd w tej sytuacji popełnił Kyle Walker. Były piłkarz Tottenhamu przepuścił piłkę, która trafiła do reprezentanta Irlandii Północnej. W końcówce meczu przyjezdni starali się doprowadzić do wyrównania, lecz ich rozpaczliwe ataki spełzły na niczym. Tym samym do ćwierćfinału awansowali „The Latics”.

Wigan Athletic – Manchester City 1:0 (0:0) Grigg 79’