Bayern jedną nogą w ćwierćfinale! Dublet Lewandowskiego i Mullera

Autor: Kacper Chwedoruk | 20.02.2018 22:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Klub ze stolicy Bawarii zrobił to co do niego należało. Bayern rozbił na własnym stadionie Besiktas aż 5:0 i jest już niemal pewny występu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Tym samym Jupp Heynckes wyrównał niesamowity rekord czternastu zwycięstw z rzędu w roli szkoleniowca zespołu z Monachium.

Monachijska ekipa w pierwszej połowie miała spore problemy ze zdominowaniem rywala. Co prawda, podopieczni Juppa Heynckesa mieli większe posiadanie piłki, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Gospodarzom zdecydowanie ułatwił życie w 16 minucie Vida. Środkowy obrońca tureckiej ekipy wyciął równo z trawą wychodzącego sam na sam Lewandowskiego. Arbiter bez wahania wyciągnął czerwoną kartkę, a "Bawarczycy" powoli zaczęli się rozkręcać.

Tuż przed przerwą ich koncert rozpoczął Thomas Muller. Niemiecki zawodnik w zamieszaniu podbramkowym zaskoczył Fabriego i otworzył wynik spotkania. To co "Gwiazda Południa" zrobiła w drugiej odsłonie, niemalże zapewniło im prawo gry w ćwierćfinale Champions League.

Kanonadę rozpoczął wracający po przerwie Kingsley Coman. Francuz bez problemu wykończył podanie reprezentanta Polski i precyzyjnym strzałem nie dał szans golkiperowi Besiktasu. Chwilę wcześniej, Lewandowski był bliski fenomenalnego gola z rzutu wolnego, jednak obił tylko słupek bramki.

Później ponownie dał znać o sobie Muller. Tym razem mistrzowie Niemiec zaatakowali prawym skrzydłem. Joshua Kimmich wypatrzył niepilnowanego pomocnika, który chytrym strzałem podwyższył prowadzenie. Już wtedy jasne stało się, że Besiktasowi będzie ciężko odrobić taką stratę w Stambule, ale gospodarze na tym nie poprzestali.

Bayern wciąż atakował, a nie mógł nie przypomnieć o sobie Robert Lewandowski. Poza asystą, Polak dopisał do swojego konta dwa trafienia. Najpierw dobił potężną bombę Hummelsa, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra wykorzystał idealne zagranie Mullera.

Dla "Bawarczyków" było to czternaste zwycięstwo z rzędu. Tym samym Jupp Heynckes wyrównał rekord w roli szkoleniowca Bayernu, który należy do Pepa Guardioli i Pala Csernai'a.

Bayern Monachium – Besiktas JK 5:0 (1:0) Muller 43', 66', Coman 53', Lewandowski 79', 88'