Messi oszukał przeznaczenie; remis na Stamford Bridge!

Mateusz Deluga | 20.02.2018 22:48 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Chelsea FC i FC Barcelona, tych drużyn nie trzeba nikomu przedstawiać. Gospodarze, „The Blues” dzielnie stawili czoła utytułowanej „Dumie Katalonii”, jednak ta nie pozostała dłużna i zdołała zdobyć wyrównującą bramkę.

Przez pierwszy kwadrans niewiele się działo. Oba zespoły badały się nawzajem w celu znalezienia słabego punktu. Goście w swoim stylu dominowali w środku pola i nie zamierzali łatwo oddać futbolówki przeciwnikom.

W 16. minucie Lionel Messi znalazł odrobię miejsca przed polem karnym Chelsea, po czym dośrodkował futbolówkę w pole karne. Paulinho wyskoczył najwyżej, ale piłka po jego strzale minęła lewy słupek bramek o kilka centymetrów.

Następne minuty należały do „Dumy Katalonii”, która szukała drogi do bramki Courtoisa. Ivan Rakitić wrzucił piłkę z rzutu rożnego, jednak obrońcy „The Blues” skutecznie wybili futbolówkę, oddalając zagrożenie.

W 33. minucie Willian postanowił wziąć ciężar gry na siebie. Brazylijczyk oddał groźny strzał w prawy słupek bramki Ter Stegena. Cztery minuty przed końcem pierwszej części spotkania, ponownie z dobrej strony pokazał się Willian. Pomocnik po raz kolejny oddał kąśliwy strzał, który tym razem wylądował na lewym słupku bramki „Blaugrany”.

W 45. minucie Eden Hazard napsuł krwi obronie Barcelony. Belg wbiegł w pole karne „Dumy Katalonii”, po czym uderzył futbolówkę, która pofrunęła nad poprzeczką bramki niemieckiego golkipera.

W 62. minucie padła długo oczekiwana bramka na Stamford Bridge. Willian odebrał od swoich kolegów z drużyny fenomenalne podanie, które zamienił na bramkę. „The Blues” zasłużenie prowadzili 1:0. W 66. minucie próbowali odpowiedzieć goście. Jordi Alba wrzucił futbolówkę w pole karne, jednak żaden z jego kolegów nie był w stanie zagrozić bramce Chelsea.

Piętnaście minut przed końcem spotkania Barcelona zdobyła wyrównującą bramkę, a jej autorem Lionel Messi. Iniesta obsłużył Argentyńczyka fenomenalnym podaniem, a Atomowa Pchła plasowanym strzałem umieściła piłkę w siatce.

Po stracie bramki „The Blues” próbowali wyprowadzić choć jeden skuteczny kontratak, aby ponownie wyjść na prowadzenie. Niestety ataki Anglików zostały powstrzymane przez interweniujących obrońców „Dumy Katalonii”.

Więcej bramek na Stamford Bridge nie padło. Obie drużyny zaprezentowały kibicom siedzącym na stadionie spektakl, który zakończył się sporym niedosytem.

Chelsea ­FC ­­– Barcelona FC 1:1 (0:0) Willian 62’ – Messi 75’