Wypowiedzi trenerów po meczu Sevilla – Man. Utd

Krystian Kutt | 22.02.2018 11:30 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Sevilla FC zremisowała na własnym boisku z Manchesterem United 0:0. Pomimo braku goli mecz był bardzo emocjonujący, głównie za sprawą gospodarzy, którzy byli bardzo blisko strzelenia bramki.

José Mourinho na pomeczowej konferencji prasowej był zły na dziennikarzy, mówiąc: – Tworzycie nowy sport! Według dziennikarzy Alexis Sánchez powinien dostać więcej swobody na boisku.

 Może wszyscy, a na pewno większość z was, chce stworzyć nowy sport. W Anglii wiele osób mówi, że skrzydłowy nie powinien bronić – powiedział Mourinho.

 Gdy spotkam w przyszłości Davida Beckhama, to zadam mu pytanie: „David, czy kiedy grałeś na prawym skrzydle Manchesteru United, to gdy atakował cię lewy obrońca rywali, to stałeś i patrzyłeś na trybuny? A może wracałeś za tym gościem?”

 Wiecie, że nie jestem przyjacielem ani Roya Keane’a czy Paula Scholesa, ale zapytam ich o to, czy jak ich zespół tracił piłkę, czy oni wracali? A może spacerowałeś po boisku?

 Teraz jest tak, że każdy dobry zawodnik ma wolny wybór czy broni, czy atakuje. Jeżeli drużyna ma piłkę, to wszyscy atakują, jeżeli jej nie ma to, wszyscy bronią.

 To jest proste, ale wygląda na to, że niektórzy tworzą nowy sport. Nie wiem, skąd to się bierze, ale zwycięskie zespoły – w nich każdy broni, jeżeli jest taka potrzeba. Każdy z nich musi mieć taktyczną dyscyplinę – stwierdził portugalski menadżer.

Vincenzo Montella był dumny ze swojego zespołu, który dominował w tym spotkaniu i oddał 8 celnych strzałów na bramkę.

 Jestem dumny z mojego zespołu a przede wszystkim z tego, jaką jakość wykazała drużyna oraz z jej charakteru. Plan był taki, aby wygrać to spotkanie i dlatego żałuję, że nie byliśmy w stanie dać naszym kibicom upragnionych trzech punktów. Ich wsparcie dzisiaj było ogromne. Dla nas był to dobry wieczór, mógł być jeszcze lepszy, ale sprawa awansu pozostaje otwarta.

 Oddaliśmy w tym meczu dziesięć celnych strzałów na bramkę rywali i mieliśmy aż dziesięć rzutów rożnych w pierwszej części spotkania. Niestety nie strzeliliśmy bramki. Taka jest piłka. Musimy ją zdobyć na Old Trafford.

 Drużyna ma wystarczająco dużo jakości do kontrolowania gry. Jednak nie zawsze jest to możliwe, tym bardziej w starciu z tak wielkim rywalam, jak Manchester United – zakończył nowy menadżer Sevilli.

Rewanż zostanie rozegrany we wtorek, 13 marca.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Manchester United, Sevilla FC, Anglia, Hiszpania, Jose Mourinho, Trenerzy, Vincenzo Montella, Sevilla - Man. Utd 2018-02-21

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze