Wypowiedzi trenerów po meczu Szachtar – Roma

Autor: Karol Brandt | 22.02.2018 14:00 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

„Górnicy” pomimo tego, że przegrywali do przerwy 0:1, po zmianie stron wzięli się ostro do odrabiania strat i osiągnęli zamierzony cel wygrywając 2:1. Choć ostatecznie wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, lecz w doliczonym czasie gry Bruno Peres ofiarną interwencją uratował rzymian od straty gola numer trzy. Zobaczmy, co po meczu mówili szkoleniowcy obu ekip.

Paulo Fonseca jest świadom tego, że jego zespół mógł strzelić więcej goli, lecz na przeszkodzie stanął Alisson. – Rozpoczęliśmy spotkanie bardzo dobrze. Od pierwszych minut tworzyliśmy sobie okazje, lecz brakowało skuteczności. W przerwie meczu przekazałem moich piłkarzom, jak mają atakować i cieszę się, że zastosowali się do moich sugestii – rozpoczął Portugalczyk.

– Moi podopieczni zaprezentowali świetną kondycję fizyczną, pomimo długiej przerwy w rozgrywkach. To nie było łatwe. Ostatecznie mogliśmy wygrać ten pojedynek większą przewagą bramek. AS Roma musi podziękować Alissonowi, ponieważ ten zawodnik świetnie spisał się w ich bramce – dodał były szkoleniowiec FC Porto.

Natomiast Eusebio Di Francesco na konferencji prasowej opowiadał o tym, że w pierwszej i drugiej połowie oglądaliśmy zupełnie inną Romę. – Nie jestem zadowolony z tego, co wydarzyło się w drugiej połowie. Popełnialiśmy mnóstwo błędów. W pierwszej i drugiej połowie widzieliśmy dwa różne zespoły. Szachtar to niebezpieczna drużyna, szczególnie kiedy atakuje i mieliśmy tego świadomość. Problemem jednak było to, że popełnialiśmy wiele błędów, co wpłynęło na naszą grę – oznajmił trener rzymian.

Rewanż zostanie rozegrany na Stadio Olimpico. Pierwszy gwizdek arbitra we wtorek, 13 marca, o godzinie 20:45.