100. gol „The Reds”; świetne zawody liverpoolczyków

Autor: Karol Brandt | 24.02.2018 17:51 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Jürgena Kloppa pokonali piłkarzy z London Stadium, a Emre Can strzelił gola nr 100 w tym sezonie.

Dzisiaj „The Reds” podejmowali „The Hammers”. W zespole gospodarzy kontuzjowany był Nathaniel Clyne. Natomiast goście przybyli do Liverpoolu bez m.in. Andy’ego Carrolla.

W 3. minucie kibice ekipy miejscowej widzieli już piłkę w siatce, gdy Mohamed Salah minął bramkarza rywali, jednak Egipcjanin następnie trafił w prawy słupek. Po kwadransie gry Marko Arnautović przymierzył z okolic pola karnego i choć strzał był bardzo groźny, gdyż skierowany w prawy górny róg bramki, Loris Karius sparował futbolówkę na słupek.

W 29. minucie Mohamed Salah wykonał rzut rożny z prawego narożnika boiska. Do zagranej piłki najwyżej wyskoczył Emre Can i wpisał się na listę strzelców. Adrián nawet nie zainterweniował. W 42. minucie Marko Arnautović próbował swoich szans z dystansu, ale golkiper „The Reds” spisał się bez zarzutu, przenosząc piłkę poza linię końcową.

W 51. minucie futbolówka dość przypadkowo trafiła w polu karnym do Mohameda Salaha, który płaskim strzałem zaskoczył hiszpańskiego golkipera „Młotów”. W 57. minucie Can asystował przy trafieniu Firmino. Brazylijczyk zwiódł bramkarza i wpakował „szmaciankę” do pustej bramki.

W 59. minucie tym razem źle zachował się Emre Can, który stracił piłkę w środku boiska. Chwilę potem z gola cieszył się Michail Antonio, który oddał niezwykle precyzyjny strzał, nie dając większych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. W 73. minucie Sadio Mané już miał cieszyć się z bramki, lecz piłka trafiła w lewy słupek.

W 77. minucie „The Reds” przeprowadzili kapitalną akcję od własnego pola karnego. Na finiszu Adrián zaskoczył Sadio Mané, a asystę zanotował Andrew Robertson. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Liverpool FC – West Ham United 4:1 (1:0) Can 29’, Salah 51’, Firmino 57’, Mané 77’ – Antonio 59’