100. gol „The Reds”; świetne zawody liverpoolczyków

Autor: Karol Brandt | 24.02.2018 17:51 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Jürgena Kloppa pokonali piłkarzy z London Stadium, a Emre Can strzelił gola nr 100 w tym sezonie.

Dzisiaj „The Reds” podejmowali „The Hammers”. W zespole gospodarzy kontuzjowany był Nathaniel Clyne. Natomiast goście przybyli do Liverpoolu bez m.in. Andy’ego Carrolla.

W 3. minucie kibice ekipy miejscowej widzieli już piłkę w siatce, gdy Mohamed Salah minął bramkarza rywali, jednak Egipcjanin następnie trafił w prawy słupek. Po kwadransie gry Marko Arnautović przymierzył z okolic pola karnego i choć strzał był bardzo groźny, gdyż skierowany w prawy górny róg bramki, Loris Karius sparował futbolówkę na słupek.

W 29. minucie Mohamed Salah wykonał rzut rożny z prawego narożnika boiska. Do zagranej piłki najwyżej wyskoczył Emre Can i wpisał się na listę strzelców. Adrián nawet nie zainterweniował. W 42. minucie Marko Arnautović próbował swoich szans z dystansu, ale golkiper „The Reds” spisał się bez zarzutu, przenosząc piłkę poza linię końcową.

W 51. minucie futbolówka dość przypadkowo trafiła w polu karnym do Mohameda Salaha, który płaskim strzałem zaskoczył hiszpańskiego golkipera „Młotów”. W 57. minucie Can asystował przy trafieniu Firmino. Brazylijczyk zwiódł bramkarza i wpakował „szmaciankę” do pustej bramki.

W 59. minucie tym razem źle zachował się Emre Can, który stracił piłkę w środku boiska. Chwilę potem z gola cieszył się Michail Antonio, który oddał niezwykle precyzyjny strzał, nie dając większych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. W 73. minucie Sadio Mané już miał cieszyć się z bramki, lecz piłka trafiła w lewy słupek.

W 77. minucie „The Reds” przeprowadzili kapitalną akcję od własnego pola karnego. Na finiszu Adrián zaskoczył Sadio Mané, a asystę zanotował Andrew Robertson. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Liverpool FC – West Ham United 4:1 (1:0) Can 29’, Salah 51’, Firmino 57’, Mané 77’ – Antonio 59’

• Znamy pary 1/4 Ligi Mistrzów!

Dzisiaj w południe rozlosowano ćwierćfinały tegorocznej edycji Champions League. Szlagierowym starciem tej fazy będzie bez wątpienia mecz Barcelony z Manchesterem United. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch angielskich ekip – Manchesteru City i Tottenhamu.

Liverpool wczoraj wygrał z Wolverhampton 2:0 i Jürgen Klopp przyznał, że do zdobycia mistrzostwa Anglii potrzebne będzie 105 punktów. Niemiec zapewnił jednak, że nie koncentruje się na tym. "The Reds" tym samym po triumfie nad "Wilkami" zapewnili sobie pozycję lidera na Boże Narodzenie z dorobkiem 48 "oczek". Manchester City może tą stratę zniwelować do jednego punktu, jeśli pokona u siebie Crystal Palace. Trzeci Tottenham traci dziewięć punktów, ale jutro zagra z lokalnym rywalem lidera, Evertonem.

Za nami kolejny weekend obfitujący w piłkarskie emocje.

Już w najbliższy poniedziałek (17 grudnia) o godzinie 12:00 w Nyonie poznamy pary 1/8 finału fazy pucharowej tegorocznej edycji Champions League.

Czas przyjrzeć się jakie rozstrzygnięcia padły tym razem w meczach najlepszych piłkarskich lig.