Bayern się wystrzelał? Remis w Monachium!

Autor: Karol Brandt | 24.02.2018 17:21 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 24. kolejki Bundesligi „Gwiazda Południa” tylko zremisowała ze „Starą Damą” ze stolicy Niemiec.

Dzisiejszego popołudnia mistrzowie Niemiec w dobrych humorach podejmowali piłkarzy Herthy. „Bawarczycy” kilka dni temu pokonali mistrzów Turcji aż 5:0 i są bardzo blisko awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pojedynku z „Czarnymi Orłami” urazu doznał James, zaś Kimmich po zakończeniu zawodów zaczął narzekać na problemy z łydką. W rywalizacji ze „Starą Damą” udziału wziąć nie mogli także Neuer i Boateng. W obozie przyjezdnych mieliśmy do czynienia z małym szpitalem, a wśród graczy kontuzjowanych znajdował się Vedad Ibišević.

Oba zespoły na boisko wyprowadził arbiter główny, Guido Winkmann. Już w piątej minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, lecz strzał głową Roberta Lewandowskiego wybronił golkiper Herthy. W 18. minucie Polak kolejny raz był groźny pod bramką rywali. Tym razem jego uderzenie zostało zablokowane.

W 37. minucie oglądaliśmy firmową akcję duetu Rib-Rob. Robben zagrał do Ribéry’ego, a Francuz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie do przerwy na Allianz Arenie mieliśmy wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron obie ekipy wróciły na boisko w takich samym składach, w jakich zaczynały to spotkanie. W 56. minucie w środku pola karnego futbolówkę przejął Lewy, lecz uderzył w sam środek bramki, co ułatwiło interwencję Rune Jarsteinowi. W kolejnych minutach opiekun „Bawarczyków” wprowadził na plac gry m.in. Sandro Wangnera i Kingsleya Comana.

W 87. minucie w polu karnym przepychał się Robert Lewandowski, jednak nie zdołał oddać celnego strzału, a kilka chwil potem sędzia zakończył te zawody. W doliczonym czasie gry okazję z rzutu wolnego miał Arjen Robben, lecz bramkarz świetnie interweniował. Tym samym gole dziś nie padły.

Bayern Monachium – Hertha BSC 0:0

• Bale w Bayernie Monachium?

Cały czas nieznana jest przyszłość walijskiego skrzydłowego. Według ostatnich doniesień, jego usługami poważnie zainteresowani są „Bawarczycy”.

• Oficjalnie: Kolejne sankcje od UEFA!

W związku ze spotkaniem Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, które odbyło się 31 maja, zapadły decyzje odnośnie ukarania klubów oraz piłkarzy.

Włodarze "Starej Damy" zdecydowali się na wykupienie Brazylijczyka z Bayernu Monachium.

Wszystko wskazuje na to, że 26-latek nie będzie podstawowym bramkarzem reprezentacji Niemiec na mundialu w Rosji, mimo iż ma ze sobą fenomenalny sezon w barwach Barcelony.

Kolejny sezon Champions League dobiegł końca. Bez wątpienia rozgrywki te po raz kolejny nas zaskoczyły. Mieliśmy wiele niespodziewanych wzlotów i upadków, wielkich zwycięstw i spektakularnych porażek. Te wszystkie czynniki rzecz jasna miały wpływ na nasze skromne zestawienie najlepszych piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.