BBC vs. Alavés 4:0

Autor: Karol Brandt | 24.02.2018 18:08 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Real Madryt zaprezentował dziś dobrą dyspozycję i bez większych problemów pokonał piłkarzy zarządzanych przez Abelardo. Warto dodać, że dublet ustrzelił Cristiano Ronaldo.

„Los Blancos” kilka dni temu w zaległy meczu La Ligi ograli piłkarzy CD Leganés. Względem tego starcia do składu madrytczyków powracali Cristiano Ronaldo i Keylor Navas. Tym razem na drodze mistrzów Hiszpanii stanęli zawodnicy Deportivo Alavés.

Na murawę stadionu Realu Madryt piłkarzy wyprowadził rozjemca starcia, Javier Estrada Fernández. Hiszpański arbiter w 18. minucie powinien zapisać obok nazwiska Benzemy gola, lecz Francuz fatalnie przestrzelił. W 25. minucie swoich szans próbował Gareth Bale, jednak piłka po strzale Walijczyka przeleciała tuż obok lewego słupka.

W 44. minucie Karim Benzema w świetny sposób odegrał futbolówkę do Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk będąc na wprost bramki, oddał strzał, z którym nie poradził sobie Fernando Pacheco. W doliczonym czasie gry kąśliwy strzał oddał Alexis Rueno, jednak Keylor Navas wykazał się fantastycznym refleksem, parując piłkę na rzut rożny.

Tuż po wznowieniu gry, kolejną asystę zanotował Karim Benzema. W tej sytuacji Gareth Bale płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. W 52. minucie ex-snajper Olympique’u Lyon trafił do siatki rywali, lecz sędzia dopatrzył się u Francuza pozycji spalonej, której de facto nie było.

W 61. minucie świetną akcję „Królewskim” precyzyjnym strzałem wykończył Cristiano Ronaldo, dla którego był to drugi gol w tym spotkaniu. Portugalczykowi piłkę wyłożył Lucas Vázquez. W 89. minucie upadek Garetha Bale’a spowodował Víctor Laguardia, a sędzia wskazał na „wapno”. CR7 oddał rzut karny Karimowi Benzemie, a francuski napastnik nie zmarnował okazji i podwyższył prowadzenie dla Realu Madryt.

Real Madryt – Deportivo Alavés 4:0 (1:0) C. Ronaldo 44’, 61’, Bale 46’, Benzema 89’ (k.)