Hat-trick Suáreza, dublet Messiego, „perełka” Coutinho. Pogrom na Camp Nou!

Autor: Karol Brandt | 24.02.2018 22:38 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 25. kolejki La Ligi „Blaugrana” nie dała żadnych szans ekipie Girony. Choć pierwsi bramkę zdobyli piłkarze z Estadi Montilivi.

Wieczorem piłkarze Barcelony rywalizowali na Camp Nou z Gironą. Po obu stronach nie było większych strat kadrowych. W związku z tym mogliśmy spodziewać się dobrych zawodów.

Już w piątej minucie do siatki Girony trafił Luis Suárez. W tej sytuacji Lionel Messi zanotował asystę. Dwie minuty wcześniej wynik otworzył Portu, który wykorzystał błąd Samuela Umtitiego. Pół godziny później role się odwróciły i to Urugwajczyk podawał piłkę do Argentyńczyka. W 36. minucie Atomowa Pchła przymierzyła z rzutu wolnego w stylu Ronaldinho, uderzając pod murem. Goście zostali zaskoczeni.

Nim sędzia zakończył pierwszą połowę, kolejnego gola strzelił Luis Suárez, który wykończył akcję Lionela Messiego. Argentyńczyk odegrał piłkę do Coutinho, a Brazylijczyk przekazał ją Urugwajczykowi. Piłkarski majstersztyk!

W 66. minucie Philippe Coutinho nie dał szans bramkarzowi, przymierzając z dystansu w prawy górny róg bramki. Dziesięć minut później Luis Suárez skompletował hat-tricka. Piłkę w pole karne dośrodkował Ousmane Dembélé, a były zawodnik Liverpoolu dostawił stopę do zagranej piłki. Pogrom!

FC Barcelona – Girona FC 6:1 (4:1) Suárez 5’, 44’, 76’, Messi 30’, 36’, Coutinho 66’ – Portu 3’