Kolejna bramka Williana, lecz w hicie na Old Trafford górą United!

Autor: Karol Brandt | 25.02.2018 17:00 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W szlagierze 28. kolejki angielskiej ekstraklasy José Mourinho utarł nosa Antonio Conte i tak, jak przed rokiem, tak i dzisiaj, jego zespół pokonał na własnym stadionie „The Blues”.

W 28. kolejce angielskiej Premier League spotkały się ze sobą Manchester United i Chelsea FC. Oba zespoły w największym stopniu łączył José Mourinho, który w przeszłości dwukrotnie prowadził „The Blues”. Wcześniej niebieską koszulkę przywdziewał Nemanja Matić, który postanowił dołączyć pod skrzydła portugalskiego menedżera. Względem potyczek 1/8 finału Ligi Mistrzów, nowością wśród piłkarzy kontuzjowanych był Ander Herrera, który przed rokiem odegrał niebagatelną rolę, wyłączając z gry na Old Trafford Edena Hazarda. Przed dzisiejszym meczem istotne było to, że „Czerwone Diabły” musiały wygrać, by utrzymać pozycję wicelidera tabeli Premiership.

Zawody sędziował Martin Atkinson, który w piątej minucie już chciał zapisać gola gościom, lecz ostatecznie piłka po strzale z bliskiej odległości Álvaro Moraty trafiła w poprzeczkę! W 28. minucie odpowiedzieć próbował Alexis Sánchez, jednak jego uderzenie nie sprawiło problemów Thibautowi Courtoisowi.

Kilka minut później piękną, dwójkową akcję przeprowadzili Willian i Eden Hazard. Summa summarum piłkę podawał ten drugi. Brazylijczyk wpadł w pole karne i huknął w prawy róg, nie dając większych szans Davidowi de Gei.

W 39. minucie Anthony Martial już upadając odegrał piłkę do Romelu Lukaku. Belg w polu karnym przyjął piłkę i umieścił ją w siatce. Do przerwy więcej goli nie padło.

Warto dodać, że oglądaliśmy kapitalne zawody, w których więcej okazji bramkowych stworzyli sobie goście ze Stamford Bridge.

Po zmianie stron obaj trenerzy wstrzymali się ze zmianami kadrowymi, jednak w 64. minucie były szkoleniowiec Chelsea FC wprowadził na plac gry Jessego Lingarda. Chwilę potem Alexis Sánchez zacentrował piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Romelu Lukaku. Belg kropnął z półprzewrotki, lecz Thibaut Courtois wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W 75. minucie na prawym skrzydle odnalazł się Romelu Lukaku. Ex-snajper Evertonu zdecydował się na drybling, po czym dośrodkował piłkę do Jessego Lingarda. Młody Anglik oddał strzał głową, poza zasięgiem bramkarza „The Blues”.

Tuż po tej sytuacji Antonio Conte posłał do gry Oliviera Girouda. Pomimo tego, rezultat nie uległ już zmianie, a trzy bardzo cenne punkty wpłynęły na konto ligowe „Czerwonych Diabłów”.

Manchester United FC – Chelsea FC 2:1 (1:1) Lukaku 39’, Lingard 75’ – Willian 32’