5:0 przed tygodniem, 5:0 dzisiaj. Szachtar zdemolował Zirkę!

Autor: Karol Brandt | 25.02.2018 17:53 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Kolejne dublety Ferreyry oraz Marlosa, a także trafienie Kowałenki. W ekipie z Doniecka od czasu starcia z Czornomorcem niewiele się zmieniło. Kibice zespołu prowadzonego przez Paulo Fonsecę przeżyli déjà vu.

W drugiej kolejce rundy wiosennej ukraińskiej Premier Lihi na drodze piłkarzy Szachtara stanęli zawodnicy Zirki. Po stronie gospodarzy nie mógł wystąpił autor kapitalnej asysty przy golu Facundo Ferreyry na 1:1 z Romą, Jarosław Rakicki.

Już w 14. minucie gola strzelił Facundo Ferreyra, któremu asystował Taison. Kilka minut później prowadzenie dla Szachtara podwyższył Wiktor Kowałenko. Przy tym golu asystę zanotował Ismaily.

W 21. minucie gospodarze prowadzili już 3:0. Tym razem do siatki rywali trafił Marlos, który na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, ponownie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując zagranie Taisona. W 45. minucie gola do szatni strzelił Facundo Ferreyra.

Po przerwie po obu stronach posypały się kary indywidualne, ale ostatecznie nikt nie musiał przedwcześnie kończyć gry. Bramek już nie oglądaliśmy, lecz wynik 5:0 i tak jest bardzo okazały. Kolejne wysokie zwycięstwo Szachtara!

Szachtar Donieck – Zirka Kropywnycki 5:0 (5:0) Ferreyra 14’, 45’, Kowałenko 19’, Marlos 21’, 43’