Dwa kapitalne gole Quaresmy i Fenerbahçe na kolanach!

Autor: Karol Brandt | 25.02.2018 18:59 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Şenola Güneşa przegrywali do przerwy 0:1, jednak po zmianie stron pozytywny impuls „Czarnym Orłom” dał Domagoj Vida, pośrednio odkupując winy z Monachium. Kolejne bramki to już kunszt Ricardo Quaresmy, który zapewnił trzy punkty swojej ekipie.

Dzisiaj w hicie tureckiej Süper Lig „Czarne Orły” podejmowały „Żółte Kanarki”. Piłkarze gospodarzy kilka dni wcześniej otrzymali solidne baty od „Bawarczyków”, zatem nastroje nie były najlepsze. Dodatkowo, zagrać nie mógł Pepe, który miał na swoim koncie nadmiar żółtych kartek. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra, wyżej w tabeli byli przyjezdni.

To właśnie piłkarze Fenerbahçe otworzyli wynik rywalizacji, gdy do wybitej sprzed linii bramkowej piłki, dopadł Fernandão i umieścił ją pod poprzeczką. W tej sytuacji w akcję zamieszany był Domagoj Vida, który jednak za pierwszym razem uchronił swój zespół od straty gola. W 20. minucie brazylijski snajper mógł mieć drugiego gola na swoim koncie, lecz uderzył tuż obok prawego słupka.

Kilka minut później urazu doznał İsmail Köybaşı, którego zastąpił Şener Özbayraklı. W 35. minucie genialną paradą popisał się Idriss Carlos Kameni. Kameruńczyk zatrzymał strzał Ricardo Quaresmy, który przedarł się przez obronę gości. Sędzia zaprosił oba zespoły do szatni przy wyniku remisowym (1:1).

Już w 49. minucie, po rozegraniu na krótko z rzutu rożnego, gola zdobył Domagoj Vida. Chorwat wykorzystał doskonała centrę Gökhana Gönüla i kropnął głową nie do obrony. W 77. minucie Ricardo Quaresma uderzył jak za dawanych lat. Portugalczyk huknął zewnętrzną częścią stopy, nie dając szans golkiperowi „Żółtych Kanarków”.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry, kolejną bramkę zdobył ex-piłkarz FC Porto. RQ7 oddał strzał spod linii końcowej, jakimś cudem umieszczając piłkę w siatce. Po tej sytuacji kibice zgromadzeni na stadionie wpadli w euforię. Tym samym to „Czarne Orły” panują w Stambule!

Beşiktaş JK – Fenerbahçe SK 3:1 (0:1) Vida 49’, Quaresma 77’, 90+4’ – Fernandão 8’