Milan górą w starciu z Romą

Autor: Michał Nowacki | 25.02.2018 22:38 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W 26. kolejce Serie A szlagierem był mecz Romy z Milanem. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak po zmianie stron nadeszły gole.

W pierwszej odsłonie spotkania niewiele się działo i żadna ze stron nie osiągnęła większej przewagi, ale drugą połowę lepiej rozpoczął Milan. Już w trzeciej minucie udało się gościom wyjść na prowadzenie. Wynik meczu otworzył Patrick Cutrone, który dostał świetne dogranie od Suso i umieścił piłkę tuż przy lewym słupku. Warto dodać, że młody snajper Milanu w tym sezonie znajduje się w wybornej formie strzeleckiej.

W 73. minucie Nikola Kalinić został pozostawiony bez opieki i będąc w polu karnym uderzył w lewy róg bramki, ale Alisson stał na posterunku. Minutę później ten sam zawodnik podał do Davide'a Calabrii, który wpisał się na listę strzelców i podwyższył prowadzenie na 2:0. Więcej goli nie padło.

AS Roma – AC Milan 0:2 (0:0) Cutrone 48', Calabria 74'