Koncert „Rojiblancos”; blamaż „Sevillistas”

Autor: Karol Brandt | 25.02.2018 22:33 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 25. kolejce La Ligi kibice Atlético Madryt mogli przecierać oczy ze zdumienia. Ich ulubieńcy strzelili aż pięć goli!

Wieczorem w niedzielę na Ramón Sánchez Pizjuán spotkały się Sevilla i Atlético. Gospodarze przystępowali do tego starcia podbudowani remisem z Manchesterem United, podobnie było w przypadku gości, którzy pokonali Kopenhagę.

Na pierwszą okazję bramkową musieliśmy poczekać do 29. minuty. Wówczas Diego Costa wykorzystał błąd rywali i z bliskiej odległości pokonał Sergio Rico. Wcześniej boisko z powodu kontuzji opuścił Jesús Navas. W 42. minucie kapitalnym strzał sprzed pola karnego popisał się Antoine Griezmann. Francuz huknął w prawy róg bramki. Coś pięknego!

W 50. minucie Sergio Rico sfaulował w polu karnym Diego Costę, a sędzia podyktował rzut karny dla gości. „Jedenastkę” na gola zamienił Antoine Griezmann. W 65. minucie fatalny błąd popełnił Gabriel Mercado. Wówczas piłkę przejął autor gola na 3:0 i piętą odegrał ją do Koke. Pomocnikowi „Rojiblancos” pozostało tylko wbić futbolówkę do siatki.

W 81. minucie Saúl Ñíguez wyłożył piłkę Antoine’owi Griezmannowi. Francuz uderzył w prawy dolny róg bramki. W ten sposób ustrzelił hat-tricka. W 85. minucie gola dla gospodarzy, na osłodę tej gorzkiej porażki zdobył Pablo Sarabia. Nim wybiła 90 minuta, Nolito pokonał Jana Oblaka i tym samym ustalił wynik rywalizacji. Należy jednak dodać, że w doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym był Pablo Sarabia, jednak gwizdek arbitra milczał jak zaklęty.

Sevilla FC – Atlético Madryt 2:5 (0:2) Sarabia 85’, Nolito 89’ – Costa 29’, Griezmann 42’, 51’ (k.), 81’, Koke 65’