Klasyk Ligue 1 dla „Paryżan”; kontuzja Neymara

Autor: Krystian Kutt | 25.02.2018 22:52 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W klasyku ligi francuskiej, PSG wygrało na własnym boisku z Olympikiem Marsylia. Okazję do rewanżu piłkarze OM będą mieli już w środę w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Francji.

Strzelanie na Parc des Princes rozpoczął już w 10. minucie Kylian Mbappé, który wykorzystał błąd obrońcy OL – Jordana Amaviego. W kolejnych minutach przewagę powiększali piłkarze gospodarzy, a potwierdzeniem tego było samobójcze trafienie Rolando w 27. minucie spotkania. Duży udział przy tej bramce miał Neymar, który zanotował poniekąd asystę.

W pierwszej połowie dominowali zdecydowanie gospodarze. Drużyna z Marsylii w zasadzie nie istniała i nie stworzyła sobie żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia bramki.

W drugiej połowie w dalszym ciągu przeważała drużyna z Paryża. W 55. minucie dobre podanie w pole karne Neymara wykorzystał Edinson Cavani i było już 3:0. W 77. minucie groźnie wyglądającej kontuzji doznał najlepszy zawodnik PSG – Neymar. Brazylijczyk prawdopodobnie skręcił torebkę stawową i musiał opuścić boisko na noszach, a jego zespół kontynuował grę w dziesiątkę.

Mina Nassera Al-Khelaifiego: bezcenna.

Więcej bramek w Paryżu kibice nie zobaczyli. Ostatecznie Paris Saint-Germain zwyciężyło z Olympikiem Marsylia 3:0. Fani drużyna ze stolicy Francji mogą cieszyć się z wyniku, lecz jednocześnie martwić kontuzją ich największej gwiazdy.

Paris Saint-Germain – Olympique Marsylia 3:0 (1:0) Mbappé 10’, Rolando 27’ (sam.), Cavani 55’