Porto gromi rywala i do domu przywozi trzy punkty

Autor: Michał Nowacki | 25.02.2018 23:11 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Piłkarze Porto zachowali się bardzo nieprzyzwoicie jako goście i wygrali w delegacji aż 5:1. Rywalem, który musiał przyjąć taką lekcję futbolu było Portimonense.

Wynik meczu w 10. minucie otworzył Moussa Marega. Najpierw ze środka pola piłkę dostał Soares, który w polu karnym dograł ją prostopadle do Maregi i ten bez problemów dokończył dzieła. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Otávio, który dostał piłkę od Maregi w polu karnym. Uderzył na bramkę, golkiper próbował jeszcze bronić rękoma, ale strzał był tak silny, że piłka wpadła do bramki.

Chwilę przed końcowym gwizdkiem na 3:0 podwyższył strzelec pierwszej bramki. Piłkę z prawego skrzydła dogrywał Pereira, w polu karnym stał Marega, który mógł się cieszyć ze swojej drugiej bramki zdobytej w tym spotkaniu.

W 59. minucie Tiquinho Soares doszedł do futbolówki bitej z lewego skrzydła. Wyczekał rywali, aby uniknąć spalonego, ruszył do piłki i głową umieścił ją w bramce gospodarzy. Siedem minut później Yacine Brahimi został kolejnym strzelcem w zespole Porto. Z lewego skrzydła futbolówkę zagrywał Dalot, w polu karnym stał Brahimi i dostawiając stopę wpisał się na listę strzelców. Honorowe trafienie dla gospodarzy w doliczonym czasie gry zaliczył Lucas Possignolo, któremu asystował Bruno Tabata.

Portimonense SC – FC Porto 1:5 (0:3) Marega 10', 44', Otavio 16', Soares 59', Brahimi 66' – Possignolo 90+2'