Oficjalnie: Atletico oddało dwóch zawodników do Chin

Autor: Michał Nowacki | 27.02.2018 17:34 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Atlético Madryt porozumiało się z Dalian Yifang i zdecydowało się sprzedać dwóch swoich zawodników. Do Chin przenieśli się Yannick Ferreira Carrasco i Nicolás Gaitán. Belg ma kosztować od 30-42 milionów euro, z czego 25% pójdzie na konto jego wcześniejszego pracodawcy, AS Monaco. Natomiast Argentyńczyk kosztował około 18 milionów euro.

Media z Hiszpanii doniosły, że Carrasco może liczyć na wynagrodzenie rzędu 10 milionów euro za sezon. Carrasco grał dla "Rojiblancos" od 2015 roku, rozegrał 124 mecze, strzelił 23 gole i dołożył 17 asyst. Gaitán natomiast w stołecznym zespole znalazł się w 2016 roku, ale był jedynie rezerwowym. Wystąpił w 49 spotkaniach, wpisał się cztery razy na listę strzelców i dołożył pięć kluczowych podań.

Dalian Yifang grało w drugiej lidze chińskiej i w poprzednim sezonie zostało mistrzem rozgrywek. Zespół awansował do Chinese Super League, a rozgrywki ruszą trzeciego marca.

Czytaj więcej o: Atletico Madryt, Hiszpania, Transfery, Nicolas Gaitan, Yannick Ferreira Carrasco, Chiny, Dalian Yifang FC

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze