Carrasco: Zdecydowałem się na nowy projekt w Chinach

Autor: Michał Nowacki | 27.02.2018 17:48 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Yannick Ferreira Carrasco powiedział kilka słów, dlaczego zdecydował się odejść do Chin. Belg od teraz będzie bronił barw Dylian Yifang, które awansowało do chińskiej ekstraklasy.

– Zdecydowałem się opuścić barwy Atlético Madryt, aby móc swoją karierę prowadzić teraz w Chinach. Dalian Yifang jest projektem grupy Wanda, czyli partnera Atlético. Znam ich bardzo dobrze, zdecydowali się oni włożyć kapitał w piłkę nożną w Chinach i ich projekt przekonał mnie, że dokonuję właściwego wyboru – zdradził Carrasco.

– Rozgrywki w Chinach stale się rozwijają, piłkarze mają dostęp do coraz lepszej infrastruktury, kibice także zaczynają się coraz chętniej interesować w tym kraju futbolem. Podobnie jak Hulk, Ezequiel Lavezzi, Fabio Capello i mój przyjaciel Axel Witsel chcę sprawić, że ta dyscyplina sportu będzie się rozwijała w coraz większym stopniu. Futbol to mój priorytet, ale przy okazji będę mógł kontynuować moje prywatne przedsięwzięcia związane z e-sportem. Jestem ambasadorem grupy ARES – dodał Belg.

– Opuszczenie Europy i przenosiny do Azji wcale nie sprawią, że nie będę miał ambicji jechać na mundial do Rosji. Chcę pokazać trenerowi Belgii, że jestem gotowy już w tym lecie znaleźć się w kadrze narodowej. Jestem bardzo szczęśliwy i nie mogę się doczekać gry dla Dalian Yifang. Projekt i otrzymanie oferty od nich są dla mnie wyrazem szacunku i wierzę, że będę mógł tutaj rozwinąć swoje nowe umiejętności. Razem z moją rodziną dziękuję wszystkim, którzy nam pomagali w Hiszpanii, trenerom, działaczom, kolegom. Będzie mi ich brakowało, Hiszpania i ten klub będą na zawsze w moim sercu – zakończył skrzydłowy.

Czytaj więcej o: Atletico Madryt, Hiszpania, Transfery, Yannick Ferreira Carrasco, Chiny, Dalian Yifang FC

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze