Gomes: Ederson to jeden z trzech najlepszych bramkarzy na świecie

Autor: Michał Nowacki | 27.02.2018 20:47 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Legendarny napastnik reprezentacji Portugalii, Nuno Gomes pochwalił postawę bramkarza Manchesteru City. Ederson do "The Citizens" dołączył w lecie zeszłego roku za 35 milionów euro i od razu wywalczył sobie miejsce w bramce zespołu Josepa Guardioli. Już teraz ustawia się go obok Davida De Gei czy Manuela Neuera.

– Ederson jest już jednym z trzech najlepszych bramkarzy świata. On może być najlepszy na świecie, ale zawdzięczać to będzie swojej wielkiej pokorze. Mam nadzieję, że w tej kwestii nic się u niego nie zmieni. Wiedział od początku, że w Portugalii będzie miał trudny początek i wszystko co osiągnął zawdzięcza pracy – przyznał Nuno Gomes.

– Doszedł do wielkiego sukcesu i zawdzięcza go swojej pracy, koncentracji i dawania jeszcze więcej innym. Osiągnął już tak wysoki poziom, ale może być jeszcze lepszy ponieważ nadal pracuje w ten sam sposób. Wie, że nie może przestać odpoczywać. Dziś jest gwiazdą, ale pamięta, że w Benfice nie miał łatwego początku. Został wypożyczony do GD Ribeirao w sezonie 2011-12, o którym być może nikt nie słyszał. Poszedł tam grać, pracował, dorastał i dostał nową szansę na grę w Benfice. Udowodnił, że zasłużył na miejsce w bramce i nigdy nie opuścił zespołu – dodał były snajper "Orłów".

Także Bernardo Silva jest wychowankiem Benfiki, po dwóch latach przeniósł się do AS Monaco, gdzie wyrósł na gwiazdę światowego formatu i za 43,5 miliona funtów trafił na Etihad Stadium.

– Bernardo Silva to gracz, który mnie urzeka, bardzo go lubię. On jeszcze nie jest niekwestionowanym liderem drużyny narodowej, ponieważ wszystko zależy od tego, jak Fernando Santos ułoży zespół. Widzę w jego grze wiele uroku, inteligencji i wiem, że będzie ważną postacią kadry – zakończył 41-latek.

Czytaj więcej o: Anglia, Francja , Manchester City, Ederson, Legenda, AS Monaco, Bernardo Silva, Nuno Gomes

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze