Coppa Italia: Niespodzianki brak, „Stara Dama” w finale

Autor: Karol Brandt | 28.02.2018 19:23 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W pierwszym meczu półfinałowym piłkarze Juventusu wygrali 1:0. Dziś po raz kolejny okazali się lepsi od rywali o jednego gola.

Massimiliano Allegri na rewanżowy mecz półfinałowych Pucharu Włoch nie mógł powołać Juana Cuadrado, Federico Bernardeschiego, Rodrigo Bentancura i Mattii De Sciglio. Ostatecznie trener „Starej Damy” postanowił także nie ryzykować zdrowiem Gonzalo Higuaína. Natomiast opiekun Atalanty miał pełen komfort w doborze składu na to spotkanie.

W pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo zachowawczą grę ze strony gospodarzy, którzy byli świadomi tego, że w Bergamo wywalczyli świetny rezultat. Kibice „Starej Damy” mogli być w małym szoku, gdyż to goście przeważali na boisku. Mało tego, w 12. minucie „Nerazzurri” mogli wyjść na prowadzenie, lecz doskonałą okazję słabym strzałem z pola karnego zniweczył Alejandro Gómez.

Po zmianie stron oba zespoły wróciły na boisko w niezmienionych składach. W 65. minucie fatalny błąd na środku boiska popełnił Medhi Benatia, a z własnej bramki wyszedł „Gigi” Buffon, co chciał wykorzystać Alejandro Gómez. Ostatecznie piłka po strzale Argentyńczyka trafiła w prawy słupek. Ależ niewiele brakowało, a goście wyszliby na prowadzenie w tym spotkaniu.

Chwilę potem futbolówka po strzale sprzed pola karnego Douglasa Costy odbiła się od poprzeczki. W 74. minucie we własnej „szesnastce” przewinił Gianluca Mancini. Wówczas futbolówkę na „wapnie” ustawił Miralem Pjanic i uderzył w środek bramki. Tym samym Bośniak wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 82. minucie na placu gry pojawił się Paulo Dybala, który zastąpił Douglasa Costę. Kibice zgromadzeni na Allianz Stadium nie obejrzeli więcej goli, a awans do finału Coppa Italia wywalczyli „Bianconeri”.

Juventus FC – Atalanta BC 1:0 (0:0) Pjanić 75’ (k.)