Correa wcielił się w rolę Sarabii; tryumf Sevilli

Autor: Karol Brandt | 28.02.2018 21:23 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 26. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy „Sevillistas” zgarnęli trzy punkty w starciu z „Boquerones”.

Dzisiejszego wieczoru piłkarze Sevilli rywalizowali na wyjeździe z ekipą Málagi. Podopieczni Vincenzo Montelli w ubiegły weekend przegrali z Atlético Madryt 2:5. Natomiast gospodarze musieli uznać wyższość „Lwów”, którzy zwyciężyli 2:1. Po obu stronach nie brakowało piłkarzy kontuzjowanych oraz zawieszonych. „Boquerones” musieli sobie radzić m.in. bez Zdravko Kuzmanovicia, zaś „Sevilliastas” przybyli do Malagi osłabieni brakiem m.in. Jesúsa Navasa.

Już po kwadransie gry prowadzili goście. Wówczas Nolito fantastyczną podcinką uruchomił Joaquína Correę, który huknął z pierwszej piłki. Bramkarz nie zdążył wykonać skutecznej interwencji, a piłkarze Sevilli mogli radować się z trafienia. W 34. minucie trener gospodarzy postanowił zdjąć z boiska Isaaca Successa i wprowadzić na nie Youssefa En-Nesyriego.

W 41. minucie Wissam Ben Yedder wpakował futbolówkę do siatki „Boquerones”, jednak sędzia nie uznał tego trafienia, gdyż według niego Francuz znajdował się na pozycji spalonej. W pierwszej odsłonie gry oglądaliśmy wyrównane zawody, a statystyka posiadania piłki tylko to potwierdza: 54% Sevilla, 46% Málaga.

Po przerwie dużo groźniejsi pod bramką rywali byli gospodarze, jednak brakowało im skuteczności. Także Sergio Rico wykonywał swoją pracę bez zarzutu. W 78. minucie wprowadzony na plac gry został Sandro Ramírez, który zmienił Wissama Ben Yeddera. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, świetną okazję do zdobycia bramki miał Franco Vázquez, lecz wspaniale w bramce gospodarzy zachował się Roberto Jiménez i wynik nie uległ zmianie.

Málaga CF – Sevilla FC 0:1 (0:0) J. Correa 15’