FA Cup: Genialna pierwsza połowa; hat-trick Llorente zamknął kwestię awansu

Autor: Karol Brandt | 28.02.2018 22:43 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Po tym, co „Koguty” pokazały w drugiej odsłonie gry, nie można było mieć wątpliwości, kto bardziej zasługuje na awans do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Trzy gole w 12 minut strzelił ex-napastnik Club Athletic.

Piłkarze Tottenhamu zremisowali na obiekcie Rochdale AFC 2:2. W związku z tym mecz musiał zostać powtórzony, tym razem na terenie „Kogutów”.

W szóstej minucie gry Heung-Min Son zwiódł dwóch rywali, lecz jego strzał nie sprawił problemów bramkarzowi Rochdale. Chwilę potem Érik Lamela wpakował piłkę do siatki, jednak sędzia po skorzystaniu z systemu VAR anulował trafienie Argentyńczyka.

W 23. minucie Heung-Min Son w świetnym stylu wyprowadził swój zespół na prowadzenie, sprawiając, by piłka znalazła się w prawym rogu bramki. Kilka minut później Koreańczyk mógł mieć na swoim koncie dublet, ale sędzia nie uznał gola strzelonego z rzutu karnego, gdyż dopatrzył się nieprawidłowości. W związku z tym pokazał piłkarzowi Tottenhamu żółtą kartkę.

W 31. minucie do wyrównania doprowadził Stephen Humphrys, który dopadł do zagranej przez Andy’ego Cannona piłki i pokonał Michaela Vorma. W doliczonym czasie gry mogło być 2:1 dla gości. Wówczas futbolówka kopnięta przez Andy’ego Cannona trafiła w słupek. Więcej goli w pierwszej połowie nie padło.

Po przerwie gospodarze wzięli się ostro do pracy i udowodnili swoją wyższość nad przyjezdnymi. Przy dwóch pierwszych golach asystował Lucas Moura, a piłkę do siatki kierował Fernando Llorente. Na szczególną uwagę zasługuje trafienie Hiszpana na 2:1. W tej sytuacji ex-snajper Juventusu podciął futbolówkę nad bramkarzem.

W ustrzeleniu hat-tricka Fernando Llorente pomógł Heung-Min Son, który zaliczył asystę przy trzecim golu 32-letniego napastnika Tottenhamu. W 65. minucie było już 5:1 dla „Kogutów”. Tym razem swojego drugiego gola w końcu strzelił Heung-Min Son. W 74. minucie z rzutu wolnego przymierzył Érik Lamela. Efekt? Słupek! W doliczonym czasie gry wynik ustalił Kyle Walker-Peters. „Koguty” grają dalej.

Tottenham Hotspur – Rochdale AFC 6:1 (1:1) Son 23’, 65’, Llorente 47’, 53’, 59’, Walker-Peters 90+3’ – Humphrys 31’