Coupe de France: Dublet Di Maríi, awans PSG

Autor: Karol Brandt | 28.02.2018 22:59 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Do fazy półfinałowej zawitali „Paryżanie”, którzy nie dali szans rywalom z Marsylii.

Wicemistrzowie Francji w ubiegły weekend ograli OM 3:0. Dzisiaj po raz kolejny rywalizowali z marsylczykami, lecz tym razem obie ekipy trafiły na siebie w Pucharze Francji.

Pomimo ogromnej przewagi „Paryżan”, ekipa Unaia Emery’ego swoją dominację udokumentowała dopiero w doliczonym czasie gry. Wówczas do siatki Olympique’u Marsylia trafił Ángel Di María. Argentyńczyk huknął sprzed pola karnego, a piłka po odbiciu od jednego z rywali wpadła do siatki. Golkiper OM był bez szans.

Już trzy minuty po wznowieniu gry, kolejnego gola dla gospodarzy strzelił Ángel Di María. W tej sytuacji podanie Yuriego Berchiche dotarło do byłego zawodnika Manchesteru United, choć warto dodać, że adresatem zagrania Hiszpana był Edinson Cavani, który się jednak pośliznął, co miało ogromne znaczenie. Chwilę potem strzał oddał wspomniany reprezentant Argentyny. Steve Mandanda starał się interweniować, jednak pomimo tego futbolówka znalazła drogę do jego bramki.

W 66. minucie swojego gola mógł mieć Edinson Cavani, ale bramkarz OM spisał się fenomenalnie i udaremnił próbę snajpera „Paryżan”. W 81. minucie Urugwajczyk dobił rywala, pakując piłkę w prawy dolny róg bramki.

Paris Saint-Germain – Olympique Marsylia 3:0 (1:0) Di María 45+1’, 48’, Cavani 81’