Dublet Sona; „Teriery” za wcześnie wybudzone przez „Koguty”

Autor: Karol Brandt | 03.03.2018 17:54 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Mauricio Pochettino w 29. kolejce angielskiej ekstraklasy wygrali z ekipą zarządzaną przez Davida Wagnera.

Kilka dni temu „Koguty” uzyskały awans do fazy ćwierćfinałowej Pucharu Anglii. Dziś walczyły z piłkarzami Huddersfield Town. Goście tydzień temu pokonali West Bromwich Albion 2:1. W tym starciu udziału wziąć nie mógł stoper Tottenhamu, Toby Alderweireld. Natomiast goście przybyli na Wembley m.in. bez Seana Scannella.

Oba zespoły na boisko wyprowadził arbiter główny, Mike Jones. W 17. minucie do pozycji strzeleckiej w polu karnym doszedł Harry Kane i oddał strzał w lewy dolny róg bramki. Jednak bramkarz gości doskonale się ustawił i udaremnił próbę wychowanka „Kogutów”.

W 27. minucie Heung-Min Son otrzymał podanie od Delego Allego i popędził w kierunku pola karnego rywali, następnie zwiódł bramkarza i wpakował piłkę do siatki. 1:0!  Kilka minut później boisko opuścił zawodnik przyjezdnych, Collin Quaner. Zastąpił go Tom Ince. W doliczonym czasie gry, kolejnej zmiany dokonał David Wagner. Tym razem roszada była wymuszona, gdyż kontuzji doznał Alex Pritchard, a na boisku pojawił się Philip Billing.

W 54. minucie na prawym skrzydle dość niespodziewanie znalazł się Harry Kane i posłał centrę w pole karne. W „szesnastce” Huddersfield znajdował się Heung-Min Son, który głową zaskoczył Jonesa Lossla. Chwilę potem trafienie zanotował Jan Vertonghen, jednak sędzia dopatrzył się u Belga pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Do ostatniego gwizdka arbitra, który przedłużył zawody o trzy minuty, podopieczni Mauricio Pochettino kontrolowali to, co działo się na boisko i pewnie dowieźli trzy punkty do końca spotkania. Dzięki wygranej „Koguty” awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Tottenham Hotspur – Huffesfield Town 2:0 (1:0) Son 27’, 54’