„Paryżanie” zatryumfowali pomimo okrojonego składu

Autor: Karol Brandt | 03.03.2018 18:56 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 28. kolejki Ligue 1 podopieczni Unia Emery’ego pokonali Troyes AC, a poza składem znaleźli się Javier Pastore czy Edinson Cavani.

Dzisiejszego wieczoru wicemistrzowie Francji podejmowali na wyjeździe Troyes AC. W zespole „Paryżan” brakowało kontuzjowanego Neymara. Dodatkowo, Unai Emery dał wolne m.in. Verrattiemu czy Cavaniemu. Wszystko z myślą o wtorkowym pojedynku z Realem Madryt.

W 26. minucie prowadzenie gościom mógł dać Giovani Lo Celso, jednak bramkarz Troyes AC był czujny i świetnie interweniował. W 38. minucie gospodarzy po raz kolejny uratował Erwin Zelazny, który nie dal się zaskoczyć Giovaniemu Lo Celso. Do przerwy gole nie padły.

Już dwie minuty po wznowieniu gry, bramkę zdobyli „Paryżanie”. Jej autorem był Ángel Di Maria, który podciął piłkę nad wychodzącym golkiperem. Argentyńczykowi asystował Julian Draxler. W 62. minucie mogło być 2:0 dla wicemistrzów Francji, ale okazji nie wykorzystał Christopher Nkunku. Tym samym Julian Draxler nie zanotował kolejnej asysty.

W 77. minucie Dani Alves posłał centrę w pole karne, gdzie znalazł się Christopher Nkunku i zwiódł rywala na raz. Następnie młody skrzydłowy wpakował futbolówkę do siatki. Jak jednak pokazały powtórki, znajdował się on na spalonym. Do końca meczu goście napierali na rywali, lecz wynik się już nie zmienił.

Troyes AC – Paris Saint-Germain 0:2 (0:0) Di María 47’, Nkunku 77’