Łatwe zwycięstwo Liverpoolu. Salah z kolejną bramką!

Miłosz Kalaczyński | 03.03.2018 20:27 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Były szkoleniowiec Liverpoolu, Rafael Benítez, po raz pierwszy uległ „The Reds”.

Od samego początku spotkania, którego arbitrem był Graham Scott, liverpoolczycy zaznaczali swoją przewagę w meczu, wyróżniając się kolosalną przewagą w posiadaniu piłki nad Newcastle.

Na początku pierwszego kwadransa gry precyzyjne podanie otrzymał Mohamed Salah, Egipcjanin strzałem z pierwszej piłki próbował zaskoczyć Martina Dúbravkę, ale Słowak stanął na wysokości zadania i zatrzymał piłkę.

W 40. minucie do piłki szybko dobiegł Alex Oxlade-Chamberlain, który dostrzegł po prawej stronie boiska Mohameda Salaha, a ten po podaniu Anglika umieścił piłkę w siatce bramki między nogami golkipera „Srok”. Jest to już jego 24. bramka zdobyta w tym sezonie dla Liverpoolu w Premier League i zrównuje się pod tym względem z Harrym Kanem.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy, drużyna Newcastle mogła wyrównać rezultat spotkania. Mohamed Diamé oddał piękny strzał w lewy górny róg bramki, ale Loris Karius popisał się efektowną paradą.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak pierwsza część spotkania. „The Reds” utrzymywali przez dłuższy czas przy piłce, chcąc ustrzelić kolejnego gola. Ta sztuka udała się w 55. minucie. Po asyście Roberta Firmino, Sadio Mané oddał strzał w prawą część bramki, nie zostawiając żadnych szans Dúbravce.

Dzięki temu zwycięstwu Liverpool wyprzedzi Manchester United w ligowej tabeli. Przynajmniej do poniedziałku, kiedy „Czerwone Diabły” zmierzą się z Crystal Palace, podopieczni Jürgena Kloppa będą zajmować drugie miejsce w ligowej tabeli.

A we wtorek „The Reds” wyjdą ponownie na murawę Anfield, aby przypieczętować zwycięstwo w dwumeczu nad FC Porto.

Liverpool FC – Newcastle United 2:0 (1:0) Salah 40’,  Mané 55’