Dublet CR7; powrót Marcelo

Autor: Karol Brandt | 03.03.2018 22:36 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 27. kolejki „Los Blancos” dopisali do swojego konta ligowego trzy punkty. Tym razem ofiarą Cristiano Ronaldo i spółki padli zawodnicy Getafe.

„Królewscy” w najbliższy wtorek zagrają na wyjeździe z wicemistrzami Francji. A dzisiaj rywalizowali z piłkarzami Getafe. Zizou nie mógł skorzystać z Luki Modricia i Toniego Kroosa, zaś goście przybyli do stolicy Madrytu bez m.in. Mathieu Flaminiego.

Mario Melero López to arbiter główny, który sędziował te zawody. W 24. minucie prowadzenie gospodarzom dał Gareth Bale, który uderzył w środek bramki. Walijczykowi asystował Isco. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry do siatki Getafe trafił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zatańczył z zawodnikami gości, po czym zaskoczył bramkarza gości strzałem w prawy róg bramki.

W 47. minucie z boiska wyleciał ex-snajper Chelsea FC, Loïc Rémy. Francuz zaatakował nieprzepisowo Nacho, za co otrzymał żółtą kartkę. Problem w tym, że 31-latek miał już jedno upomnienie na swoim koncie. W związku z tym musiał zejść z boiska i w ten sposób osłabił swój zespół. W 64. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Getafe, jak jednak pokazały powtórki, Nacho nie faulował.

Chwile potem „jedenastkę” wykorzystał Francisco Portillo. W 78. minucie mecz zamknął Cristiano Ronaldo, który głową pokonał Emiliano Martíneza. Co warte odnotowania, asystę w tej sytuacji zanotował powracający po kontuzji Marcelo. W doliczonym czasie gry w słupek trafił jeszcze Gareth Bale. Jednak więcej bramek nie zobaczyliśmy.

Real Madryt – Getafe CF 3:1 (2:0) Bale 24’, C. Ronaldo 45’, 78’ – Portillo 65’ (k.)