Double Silva; Chelsea bezbronna!

Autor: Karol Brandt | 04.03.2018 18:52 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

David do Bernardo, Courtois pokonany. Na Etihad Stadium gospodarze stłamsili rywali ze stolicy Anglii.

Bezapelacyjnie hitem 29. kolejki angielskiej ekstraklasy był pojedynek „The Citizens” z „The Blues”. Po stronie ekipy prowadzonej przez Josepa Guardiolę wystąpić nie mogli kontuzjowani Fernandinho, Benajamin Mendy i Raheem Sterling, a także pauzujący za czerwoną kartkę Fabian Delph. Natomiast zespołowi zarządzanemu przez Antonio Conte pomóc nie mogli leczący urazy, Tiemoué Bakayoko oraz David Luiz. Co ciekawe, ostatnie starcie obu drużyn na Etihad Stadium zakończyło się wygraną piłkarzy ze Stamford Bridge.

Do sędziowania tego prestiżowego starcia wyznaczony został Michael Oliver. Od początku dużą przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, którzy dominowali szczególnie w środku pola. Po kwadransie gry „The Citizens” byli przy futbolówce przez 82% czasu. Momentami goście bardzo rozpaczliwie bronili się przed atakami ekipy miejscowej, często wybijając piłkę przed siebie.

W 20. minucie Leroy Sané w fantastyczny sposób przedarł się w pole karne rywali, a ostatecznie „szmacianka” trafiła do Bernardo Silvy. Jednak Portugalczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później były zawodnik FC Schalke 04 otrzymał podanie od Kevina De Bruyne i oddał strzał, po którym piłka zmierzała w prawy róg bramki. W ostatniej chwili futbolówkę sprzed linii bramkowej wybił César Azpilicueta. Cóż za okazja!

W 42. minucie piłka znalazła się w siatce, jednak sędzia nie uznał gola dla „Obywateli”, gdyż dopatrzył się pozycji spalonej. Tym samym po pierwszej połowie na Etihad Stadium mieliśmy wynik bezbramkowy.

Chwilę po wznowieniu gry na prowadzenie wyszli gospodarze. W tej sytuacji piłkę do bramki w sprytny sposób wbił Bernardo Silva. Asystę zanotował David Silva.

W 54. minucie odpowiedzieć mógł Victor Moses, lecz Nigeryjczyk w dogodnej sytuacji uderzył daleko obok bramki. Wydawało się, że w 78. minucie rezultat ulegnie zmianie, a kolejnego gola strzelą „The Citizens”, jednak świetnego podania Leroya Sané nikt nie zamknął. Zaprzepaszczona szansa! Tuż po tej sytuacji na boisku zameldował się Olivier Giroud, który zmienił Williana. Pomimo tego wynik nie uległ już zmianie.

Manchester City – Chelsea FC 1:0 (0:0) B. Silva 46’