Tryumf „Gwiazdy Południa”; Freiburg na kolanach

Autor: Karol Brandt | 04.03.2018 19:49 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W 25. kolejce Bundesligi mistrzowie Niemiec zgarnęli trzy „oczka”.

Dzisiejszego wieczoru „Bawarczycy” rywalizowali na wyjeździe z ekipą Freiburga. Gospodarze musieli sobie radzić bez Floriana Niederlechnera i Mike’a Frantza. Natomiast goście byli osłabieni z powodu nieobecności Kingsleya Comana, Manuela Neuera, Francka Ribéry’ego i Jamesa Rodrígueza.

Zawody sędziował Frank Willenborg, który w 12. minucie mógł wpisać gola Lucasowi Hölerowi, jednak Sven Ulreich popisał się znakomitą interwencją, parując piłkę na rzut rożny. W 25. minucie futbolówka po odbiciu od Alexandra Schwolowa wpadła do bramki Freiburga. Tym samym 25-latek zdobył bramkę samobójczą.

Chwilę potem kapitalnego gola strzelił Corentin Tolisso, który uderzył w prawy róg bramki. Do przerwy gole już nie padły.

Po zmianie stron trener gospodarzy zdjął z boiska Philippa Lienharta, który został zmieniony przez Floriana Katha. W 64. minucie Sandro Wagner wykorzystał zamieszanie w polu karnym ekipy miejscowej i wpakował futbolówkę do siatki. Kilka minut później fantastyczną bramkę zdobył Thomas Müller. Niemiec uderzył z pierwszej piłki, którą z rzutu rożnego dograł mu Joshua Kimmich.

Ostatecznie Robert Lewandowski spędził cały mecz na ławce rezerwowych, zaś jego zespół zgarnął łatwe trzy punkty.

SC Freiburg – Bayern Monachium 0:4 (0:2) Schwolow 25’ (sam.), Tolisso 28’, Wagner 54’, Müller 69’

• Bale w Bayernie Monachium?

Cały czas nieznana jest przyszłość walijskiego skrzydłowego. Według ostatnich doniesień, jego usługami poważnie zainteresowani są „Bawarczycy”.

• Oficjalnie: Kolejne sankcje od UEFA!

W związku ze spotkaniem Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, które odbyło się 31 maja, zapadły decyzje odnośnie ukarania klubów oraz piłkarzy.

Włodarze "Starej Damy" zdecydowali się na wykupienie Brazylijczyka z Bayernu Monachium.

Wszystko wskazuje na to, że 26-latek nie będzie podstawowym bramkarzem reprezentacji Niemiec na mundialu w Rosji, mimo iż ma ze sobą fenomenalny sezon w barwach Barcelony.

Kolejny sezon Champions League dobiegł końca. Bez wątpienia rozgrywki te po raz kolejny nas zaskoczyły. Mieliśmy wiele niespodziewanych wzlotów i upadków, wielkich zwycięstw i spektakularnych porażek. Te wszystkie czynniki rzecz jasna miały wpływ na nasze skromne zestawienie najlepszych piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.