Tryumf „Gwiazdy Południa”; Freiburg na kolanach

Autor: Karol Brandt | 04.03.2018 19:49 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W 25. kolejce Bundesligi mistrzowie Niemiec zgarnęli trzy „oczka”.

Dzisiejszego wieczoru „Bawarczycy” rywalizowali na wyjeździe z ekipą Freiburga. Gospodarze musieli sobie radzić bez Floriana Niederlechnera i Mike’a Frantza. Natomiast goście byli osłabieni z powodu nieobecności Kingsleya Comana, Manuela Neuera, Francka Ribéry’ego i Jamesa Rodrígueza.

Zawody sędziował Frank Willenborg, który w 12. minucie mógł wpisać gola Lucasowi Hölerowi, jednak Sven Ulreich popisał się znakomitą interwencją, parując piłkę na rzut rożny. W 25. minucie futbolówka po odbiciu od Alexandra Schwolowa wpadła do bramki Freiburga. Tym samym 25-latek zdobył bramkę samobójczą.

Chwilę potem kapitalnego gola strzelił Corentin Tolisso, który uderzył w prawy róg bramki. Do przerwy gole już nie padły.

Po zmianie stron trener gospodarzy zdjął z boiska Philippa Lienharta, który został zmieniony przez Floriana Katha. W 64. minucie Sandro Wagner wykorzystał zamieszanie w polu karnym ekipy miejscowej i wpakował futbolówkę do siatki. Kilka minut później fantastyczną bramkę zdobył Thomas Müller. Niemiec uderzył z pierwszej piłki, którą z rzutu rożnego dograł mu Joshua Kimmich.

Ostatecznie Robert Lewandowski spędził cały mecz na ławce rezerwowych, zaś jego zespół zgarnął łatwe trzy punkty.

SC Freiburg – Bayern Monachium 0:4 (0:2) Schwolow 25’ (sam.), Tolisso 28’, Wagner 54’, Müller 69’