Kolejny łatwy triumf Szachtara. Świetna druga połowa

Autor: Kacper Chwedoruk | 04.03.2018 20:30 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Szachtar wypracował sobie przewagę nad największym rywalem w walce o mistrzostwo i nie zamierza tracić punktów z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Po dwóch łatwych wygranych 5:0, teraz klub z Doniecka zwyciężył 3:0.

Pierwsza część gry nie zapowiadała takiego obrotu sprawy. Co prawda, goście mieli olbrzymią przewagę, nie tylko w posiadaniu piłki, ale też w stworzonych sytuacjach. Szachtar swojej zdecydowanej kontroli nie potrafił wykorzystać, a gospodarze nie byli w stanie wyjść czasami nawet z własnego pola karnego.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. To Karpaty zaczęły prezentować się lepiej. Zespół z Doniecka postawił na groźne kontry, które okazały się skuteczne. Dziesięć minut po przerwie kibice zobaczyli pierwszego gola w tym spotkaniu. Wynik meczu otworzył Bernard.

Ten gol nie podłamał gospodarzy, którzy dzielnie walczyli o sprawienie sensacji. Nie było ich jednak stać nawet na jedno trafienie, a tak doświadczony zespół jak Szachtar wykorzystał to, dwukrotnie kontrując zespół z Lwowa.

Karpaty Lwów – Szachtar Donieck 0:3 (0:0) Bernard 56', Patrick 70', Ismaily 82'