Bardzo ważne trzy punkty Besiktasu. Dublet Babela

Autor: Kacper Chwedoruk | 05.03.2018 19:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Na zakończenie 24 kolejki tureckiej ekstraklasy, mistrz tego kraju udał się na wyjazdowy pojedynek z Trabzonsporem. Besiktas wygrał to spotkanie, lecz nie obyło się bez problemów. Do triumfu poprowadził ich Ryan Babel, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Patrząc na statystyki tego pojedynku, można dojść do wniosku, że był to niezwykle wyrównany mecz. Nic takiego jednak nie miało miejsca, a mistrzowie Turcji spokojnie grali swoje, z czasem coraz bardziej dominując na boisku. Przed przerwą nie przyniosło to goli, ale to goście mieli znakomite okazje. Dwukrotnie nie popisał się Talisca, zaś jedną kapitalną okazję zmarnował Love.

W drugiej odsłonie gospodarze jeszcze bardziej skupili się na obronie bezbramkowego wyniku. Klub ze Stambułu spokojnie rozgrywał futbolówkę, czekając na swoje okazje. Te nadeszły dopiero po zmianie Love'a na Negredo. Były napastnik między innymi Manchesteru City świetnie wprowadził się na plac gry, asystując przy obu trafieniach Ryana Babela.

Holenderski pomocnik najpierw trafi do pustej bramki, po tym jak Hiszpan nie zagrał pod siebie, lecz dla drużyny. Siedem minut później, ponownie do siatki piłkę skierował były zawodnik Liverpoolu. Tym razem wygrał pojedynek oko w oko z Kivrakiem.

Trabzonspor w pewnym momencie strzelił wyrównującego gola na 1:1. Arbiter jednak słusznie dopatrzył się przewinienia na bramkarzu gości.

Besiktas dzięki temu zwycięstwu odrobił trzy punkty do Galatasaray. Na dziesięć kolejek przed końcem rozgrywek, obrońcy tytułu tracą do lidera trzy "oczka".

Trabzonspor – Besiktas JK 0:2 (0:0) Babel 71', 78'