Conceicao: Gramy o honor największego klubu w Portugalii

Autor: Kacper Chwedoruk | 06.03.2018 16:00 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

FC Porto pogrzebało swoje szanse na ćwierćfinał Ligi Mistrzów w pierwszym spotkaniu. Portugalczycy przegrali aż 0:5 na własnym boisku z Liverpoolem, jednak trener tej drużyny znalazł sposób na zmobilizowanie swoich podopiecznych.

–  Wszyscy wiedzą, że naszym kluczowym celem jest zdobycie mistrzostwa kraju. Gramy jednak o honor naszego klubu, najlepszego zespołu w Portugalii. Dla nas największą motywacją przed tym spotkaniem jest reprezentowanie całej społeczności Porto – powiedział Conceicao. 

 Porto zawsze kojarzyć się będzie z presją i oczekiwaniami. Mamy w sobie zawsze ambicje i niesamowitą wolę zwyciężania. Mimo wysokiej przegranej w pierwszym meczu, nie sądzę byśmy grali bez presji na Anfield. Bronimy w końcu historii naszego klubu. Wysoka porażka w pierwszym spotkaniu, nie jest odzwierciedleniem różnicy klas, dzielącej Porto i Liverpool. Zamierzamy uzyskać tym razem znacznie lepszy rezultat – podsumował szkoleniowiec lidera ligi portugalskiej. 

Przypomnijmy, że "Smoki" celują głównie w mistrzostwo swojego kraju, gdzie obecnie zajmują pierwsze miejsce. Pięć punktów przewagi nad drugą Benficą oraz osiem nad trzecim Sportingiem pozwala realnie patrzeć na osiągnięcie zamierzonego celu. 

Starcie na Anfield, które zakończy rywalizację Porto w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, rozpocznie się o godzinie 20:45 we wtorek. 

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, FC Porto, Liverpool FC, Anglia, Portugalia, Liverpool - Porto 2018-03-06, Sérgio Conceição

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Powrót Ligi Mistrzów w sierpniu?

  Rozgrywki Ligi Mistrzów są od marca zawieszone, podobnie jak rozgrywki większości lig europejskich – gra tylko Białoruś – oraz Ligi Europy. To trudny czas by być kibicem. Cierpliwość jednak popłaca, jak mawia starodawne przysłowie, i podobnie może być w tej sytuacji. Latem bowiem kibice mogą mieć możliwość oglądania skumulowanych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Czy rzeczywiście jest na to szansa? Jakie są najnowsze spekulacje dotyczące dokończenia w tym roku rozgrywek Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  Świat piłki nożnej w Europie stanął w miejscu miesiąc temu i na razie ani myśli ruszyć – pandemia koronawirusa spowodowała zawieszenie rozgrywek w niemal wszystkich ligach krajowych na Starym Kontynencie, ponadto meczów Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz przesunięcie Euro 2020 na rok 2021. Nie wiadomo na razie, kiedy ruszy Liga Mistrzów. UEFA bardzo nie chce anulować tegorocznego finiszu sezonu i myśli, jakby rozwiązać tę patową sytuację. Tymczasem, co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

  Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

  czytaj więcej
 • Pierwszy transfer Liverpoolu tego lata

  Sepp van den Berg to pierwsze wzmocnienie Liverpoolu w letnim oknie transferowym. 17-letni obrońca dołączył do zespołu Jürgena Kloppa za około 1,5 miliona euro.

  czytaj więcej
 • Monachium włącza się do walki o finał Ligi Mistrzów

  Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.

  czytaj więcej

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze