Raport z polskich boisk #5

Dawid Ziółkowski | 06.03.2018 18:00 | komentarzy: 0 | kategoria: Analiza |

26. kolejka LOTTO Ekstraklasy upłynęła przede wszystkim pod znakiem hitu przy Łazienkowskiej 3, czyli spotkania Legia – Lech. Niestety, cieniem nad sprawami stricte sportowymi położyły się wydarzenia na trybunach stadionu w Gliwicach.

Weekend z ligową piłką rozpoczął się w Niecieczy, gdzie Bruk-Bet podejmował Wisłę Płock. Mimo że to goście jako pierwsi groźnie zaatakowali – Varela pogubił się jednak w akcji sam na sam – to gospodarze objęli prowadzenie. W 9. minucie błędy defensywy płocczan wykorzystał Stefanik. W 27. minucie kolejną szansę miał Varela, jednak strzał Urugwajczyka z pola karnego znakomicie obronił Mucha. Na początku drugiej połowy strzał z pola karnego Gergela sparował Dahne. W 53. minucie kapitalną bramkę zdobył Stilić – Bośniak uderzył lewą nogą zza pola karnego a piłka po odbiciu się od poprzeczki przekroczyła linię bramkową i zrobiło się 1:1. Na 7 minut przed końcem Stilić posłał górną piłkę do Merebaszwilego – Gruzin wykorzystał fatalny błąd Toivio i ustalił wynik na 2:1 dla Wisły.

Bruk-Bet Termalica – Wisła Płock 1:2 (1:0) Stefanik 9’ – Stilić 53’, Merebaszwili 83’

W Lubinie Zagłębie, które na wiosnę jeszcze nie wygrało podejmowało będącą w równie słabej dyspozycji Lechię. Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych, ale to gospodarze mieli dwie dobre sytuacje – na samym początku Kuciak miał problemy z „centrostrzałem” Mazka, a w końcówce idealną okazję na zdobycie gola zmarnował Mares. Gdańszczanie pierwszy strzał na bramkę Hładuna oddali dopiero w 63. minucie, ale było to lekkie uderzenie po ziemi Flavio. Ostatecznie gole nie padły, a obie drużyny podzieliły się punktami.

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 0:0

Korona, która wiosną nie zaznała jeszcze goryczy porażki mierzyła się z Pogonią. W 11. minucie po strzale Możdżenia zza pola karnego piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Załuski. W 37. minucie kolejne uderzenie Możdżenia, tym razem z rzutu wolnego odbił Załuska. Na początku II części Możdżeń miał kolejną szansę, ale znów świetną interwencją popisał się Załuska. 5 minut późnej strzał z dystansu Delewa minimalnie minął prawy słupek bramki Alomerovicia. W 58. minucie kolejny strzał z dystansu kielczan – tym razem autorstwa Kiełba – na rzut rożny odbił Załuska. W 76. minucie goście stworzyli sobie najlepszą okazję – z pola karnego uderzał Rasmussen, jednak uderzenie spokojnie zatrzymał Alomerović. Mimo bezbramkowego remisu kibice obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie.

Korona Kielce – Pogoń Szczecin 0:0

Ostatni sobotni mecz odbył się w Gliwicach, gdzie Piast w derbach Śląska podejmował Górnika Zabrze. Gospodarze prowadzili od 49 minuty po golu Szczepaniaka. Mecz został jednak przerwany w 81. minucie z powodu zamieszek na trybunach. Decyzją Komisji Ligi gospodarze zostali ukarani walkowerem, a jednocześnie Górnikowi odjęto 3 punkty.

Piast Gliwice – Górnik Zabrze (wo 0:3)

Recenzja meczu Legia Warszawa – Lech Poznań

W stolicy Podlasia Jagiellonia chciała podtrzymać świetną wiosenną passę i wygrać po raz piąty z rzędu – jej rywalem była krakowska Wisła. W 6. minucie gospodarze przeprowadzili groźną akcję prawą stroną – futbolówkę dośrodkował Frankowski, a przewrotką uderzał Bezjak, jednak piłka przeleciała nad bramką. W kolejnych minutach do głosu doszła Wisła – ostatecznie wynik nie uległ zmianie, ponieważ Carlitos zmarnował dwie świetne sytuacje sam na sam z Pawełkiem. W 33. minucie kolejną szansę miał Bezjak, jednak piłka po jego strzale minęła prawy słupek bramki Cuesty. Cztery minuty przed końcem I połowy było 1:0 – dwójkową akcje Guilherme – Frankowski z lewej strony wykończył ten drugi. Na początku drugiej połowy goście mogli wyrównać, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Imaz. Po godzinie gry świetną akcję po prawej stronie przeprowadził Novikovas – Litwin wyłożył piłkę Bezjakowi, ale Słoweniec trafił wprost w Cuestę. W 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Novikovasa głową do siatki trafił Mitrović i ustalił wynik spotkania.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:0 (1:0) Frankowski 41’, Mitrović 77’