Spokojny wieczór Liverpoolu. "The Reds" pewnie przypieczętowali awans

Autor: Kacper Chwedoruk | 06.03.2018 22:46 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Liverpool, chociaż nie grał tak efektownie jak na Estadio do Dragao, pewnie przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. "The Reds" w rewanżowym spotkaniu zaledwie zremisowali FC Porto.

Podopieczni Jurgena Kloppa od pierwszych minut kontrolowali, to co dzieje się na Anfield. Pięciokrotni zdobywcy Ligi Mistrzów do trzydziestej minuty grali kompletnie ospale, jednak nie przełożyło się to na stracone gole. Porto nie było w stanie stworzyć ani jednej dogodnej sytuacji, natomiast kiedy Liverpool przyspieszył było gorąco pod bramką Casillasa.

W premierowej odsłonie najbliższy szczęścia był Sadio Mane. Senegalczyk, który w pierwszym meczu ustrzelił hattricka, zaledwie obił słupek. Przed przerwą angielski zespół zdecydowanie przyspieszył, ale obejrzał się za późno, żeby objąć prowadzenie.

Po zmianie stron mecz zdecydowanie się wyrównał. Dużo groźniejsi byli piłkarze z Portugalii, ale fantastycznie w bramce spisywał się Loris Karius. Niemiecki golkiper kilka razy uratował Liverpool przed stratą gola.

Klub z czerwonej części Merseyside w drugiej połowie ponownie nie grał zbyt dobrze. "The Reds" sprawiali wrażenie drużyny, która chce dograć spotkanie do końca, będąc myślami przy sobotnie starciu z Manchesterem United. Mimo to, Liverpool miał swoje okazje do pokonania Casillasa, jednak doświadczony bramkarz spisywał się doskonale.

Angielska ekipa po pewnym triumfie w pierwszym spotkaniu 5:0, na Anfield zremisowała bezbramkowo i teraz czeka na losowanie ćwierćfinałowego rywala.

Liverpool FC – FC Porto 0:0