Oficjalnie: Śledztwo przeciwko PSG!

Autor: Karol Brandt | 09.03.2018 11:35 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

UEFA poinformowała, że przyjrzy się wydarzeniom na trybunach podczas meczu PSG – Real Madryt. Przypomnijmy, że zawody były kilkukrotnie przerywane.

„Królewscy” wygrali z „Paryżanami” 2:1, jednak już w trakcie pierwszej połowy sędzia Felix Brych musiał przerwać mecz, ponieważ na jednej z trybun pojawiły się race. Wówczas kapitan wicemistrzów Francji, Thiago Silva, starał się przemówić do rozsądku ultrasom Paris Saint-Germain. Nim spotkanie dobiegło końca, arbiter główny interweniował jeszcze kilka razy, w tym m.in. po strzelonym golu przez „Paryżan”.

Teraz klub z Parc des Princes mogą czekać poważne konsekwencje. UEFA dopatrzyła się uchybień podczas zawodów, używania elementów pirotechnicznych oraz laserów. Spotkanie Komisji Dyscyplinarnej UEFA zaplanowano na 22 marca. Liderowi francuskiej Ligue 1 grozi kara finansowa w wysokości minimum 75 tysięcy euro, jak również zamknięcie trybuny zajmowanej przez ultrasów ekipy ze stolicy Francji bądź nawet całego stadionu. Ta druga możliwość jest co prawda mało prawdopodobna, jednakże wiążące decyzje zapadną dopiero pod koniec bieżącego miesiąca. Do tego czasu „Paryżanie” muszą uzbroić się w cierpliwość.

Dodajmy, że Paris Saint-Germain już przeszłości było karane przez UEFA m.in. za obraźliwe zachowania kibiców w stosunku do osób niepełnosprawnych podczas meczu z Chelsea FC w sezonie 2013/2014. Wówczas postanowiono, że podczas kolejnego spotkania „Paryżan” w Lidze Mistrzów dwa sektory na ich stadionie będą zamknięte.