Następny krok Szachtara w kierunku mistrzostwa. Dublet Ferreyry

Autor: Kacper Chwedoruk | 09.03.2018 19:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Ukraiński przedstawiciel w Lidze Mistrzów zrobił kolejny krok do mistrzostwa swojego kraju. Szachtar Donieck łatwo pokonał na wyjeździe Worskłę Połtawa 3:0.

Szachtar w ostatnim czasie znajduje się w świetnej formie. Główni kandydaci do mistrzowskiego tytułu po przerwie zimowej odprawiają z kwitkiem każdego kolejnego rywala. Tym razem ofiarą klubu z Doniecka padła Worskła Połtawa. Podopieczni Paulo Fonseci od początku kontrolowali wydarzenia boiskowe i kwestią czasu było udokumentowanie ich przewagi.

Przed przerwą Szachtar prezentował się bardzo dobrze, a przede wszystkim Ferreyra. Argentyńczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, niemalże już w pierwszej odsłonie zapewniając swojej drużynie spokojny komplet punktów. Uczestnicy fazy pucharowej Ligi Mistrzów swoją przewagę powinni jeszcze kilka razy potwierdzić, jednak po zmianie stron prezentowali się znacznie gorzej.

Szachtar ograniczył się do kontrataków, ale nie przeszkodziło to w stwarzaniu sytuacji pod bramką gospodarzy. Goście w drugiej części tylko raz znaleźli drogę do siatki bramkarza Worskły. Konkretnie zrobił to Marlos, pewnie zamieniając rzut karny na gola.

Najsilniejszy ukraiński zespół ma dziewięć punktów przewagi nad drugim Dynamem Kijów. Klub Tomasza Kędziory ma jedno spotkanie rozegrane mniej.

Worskła Połtawa – Szachtar Donieck 0:3 (0:2) Ferreyra 22', 36', Marlos 67' (k.)