Bez Dżeko też można. De Rossi z pierwszym golem w sezonie

Autor: Kacper Chwedoruk | 09.03.2018 22:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Roma pewnie triumfowała w pierwszym spotkaniu 28 kolejki Serie A. Co prawda nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw, jednak stołeczny zespół po przerwie napoczął Torino, a dalej już poszło z górki.

Od rozpoczęcia spotkania Rzymianie mieli zdecydowanie więcej do powiedzenia. To oni rozgrywali futbolówkę, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Stołeczny zespół bił głową w mur, a goście byli niezwykle groźni w kontratakach.

Przed przerwą gospodarze nie potrafili oddać ani jednego celnego strzału na bramkę, natomiast Torino kilkukrotnie było bliskie objęcia prowadzenia. Bliski powodzenia był Falque, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę Alissona.

W drugiej odsłonie spotkanie miało zupełnie inny przebieg. Gospodarze się obudzili i zdecydowaną przewagę przekuli w sytuacje bramkowe. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Manolas. Grecki stoper wykorzystał dośrodkowanie Florenziego i otworzył wynik spotkania.

Torino musiało grać odważniej, jednak nie potrafiło zabrać piłki przeciwnikowi. Roma dalej naciskała na rywala. Przyniosło to spodziewany efekt w postaci drugiego gola w spotkaniu. De Rossi po raz pierwszy w sezonie pokonał golkipera przeciwnej drużyny, przybliżając tym samym swój zespół do ważnych trzech punktów.

W doliczonym czasie gry, Lorenzo Pellegrini ustalił wynik spotkania. Rzymianie dzięki triumfowi, a także niezależnie od wyników innych spotkań, pozostaną na trzeciej pozycji w tabeli po 28 kolejce ligi włoskiej.

AS Roma – Torino FC 3:0 (0:0) Manolas 56', De Rossi 73', L. Pellegrini 90+3'