Dublet C. Ronaldo; trzy punkty Realu Madryt

Autor: Karol Brandt | 10.03.2018 14:50 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W sobotnie popołudnie „Los Blancos” rywalizowali na Municipal de Ipurua z miejscowym Eibarem. O zwycięstwie przesądził będący w wybornej formie strzeleckiej, Cristiano Ronaldo.

Piłkarze Realu Madryt rozgrywali dziś swój mecz o godzinie 13:00. Ich rywalami byli gracze Eibaru. „Królewscy” kilka dni temu wyeliminowali PSG, więc dziś przybyli na obiekt rywali mocno podbudowani. Gospodarze byli osłabieni, gdyż kontuzje w ich zespole leczyli m.in. Fabián Orellana i Fran Rico.

José Luis Munuera Montero to arbiter główny, który sędziował te zawody. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 34. minucie. Wówczas błąd na własnej połowie popełnił jeden z piłkarzy Eibaru, co skrzętnie wykorzystał Luka Modrić, posyłając genialne podanie do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk bez trudu umieścił futbolówkę w siatce.

Wcześniej urazu doznał Raphaël Varane, a zmienił go Nacho Fernández. W 43. minucie ponownie o sobie dał znać Cristiano Ronaldo, jednak tym razem kapitalnie zachował się bramkarz ekipy miejscowej, który sparował piłkę na słupek.

Już pięć minut po wznowieniu gry, SD Eibar wyrównał wynik rywalizacji. W tej sytuacji Iván Ramis głową pokonał Keylora Navasa. Doświadczony defensor był niepilnowany w polu karnym. W związku z tym z łatwością wykończył centrę z rzutu rożnego. W 56. minucie w „szesnastkę” gospodarzy przedarł się Luka Modrić, jednak uderzył niecelnie.

W 62. minucie strzał z bliskiej odległości oddał Cristiano Ronaldo. Wówczas zachwycającą paradę wykonał Marko Dmitrović, parując piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach Zizou posłał na boisko Karima Benzemę i Lucasa Vázqueza. Jednak o końcowym rezultacie tego spotkania przesądził ktoś inny.

W 84. minucie Cristiano Ronaldo urwał się obrońcom i zdumiewającym strzałem głową wyprowadził na prowadzenie Real Madryt. Byłemu zawodnikowi Manchesteru United asystował Dani Carvajal. Więcej goli nie padło.

SD Eibar – Real Madryt 1:2 (0:1) Ramis 50’ – C. Ronaldo 34’, 84’