Blamaż „Sevillistas”; dublet Rodrigo

Autor: Karol Brandt | 10.03.2018 17:56 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W ciekawie zapowiadającym się starciu Sevilli z Valencią zwyciężyli ci drudzy. Na boisku wyróżniali się Geoffrey Kondogbia i Rodrigo Moreno. Francuz zanotował dwie asysty, zaś Hiszpan strzelił dwa gole.

Wszyscy, którzy przybyli na Ramón Sánchez Pizjuán oczekiwali wspaniałego widowiska, gdyż na obiekt Sevilli przybyły „Nietoperze”. Jednak już po 25. minutach gry gospodarze przegrywali.

Wynik otworzył Rodrigo Moreno, któremu piłkę w genialny sposób dograł Geoffrey Kondogbia. Futbolówki nie zdołał przejąć Sergio Escudero i ostatecznie zatrzepotała ona w siatce. W 42. minucie bliski wyrównania był Luis Muriel, jednak piłka tylko otarła się o poprzeczkę. W pierwszej odsłonie gry gospodarze grali bardzo ostro, a sędzia pokazał trzy żółte kartki.

W 68. minucie kolejny raz świetnym podaniem popisał się Geoffrey Kondogbia. Piłka dotarła do Rodrigo Moreno, który po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Tym samym gospodarze pomimo przewagi w posiadaniu futbolówki przegrali 0:2, a trzy punkty wpłynęły na konto ligowe „Nietoperzy”.

Sevilla FC – Valencia CF 0:2 (0:1) Rodrigo 25’, 68’