Wysoka wygrana PSG; dwa trafienia Nkunku

Autor: Karol Brandt | 10.03.2018 18:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 29. kolejce Ligue 1 wicemistrzowie Francji nie dali szans piłkarzom FC Metz.

„Paryżanie” kilka dni temu pożegnali się z Ligą Mistrzów, zatem dzisiaj chcieli poprawić sobie humory, wygrywając z FC Metz. Cel został osiągnięty w pełni, gdyż po 20 minutach wicemistrzowie Francji prowadzili 2:0.

Strzelanie rozpoczął Thomas Meunier, który w piątej minucie dopadł do odbitej piłki i umieścił ją w siatce. Już w 20. minucie padł kolejny gol dla PSG. Tym razem na listę strzelców wpisał się Christopher Nkunku. Młody Francuz wskoczył do składu ekipy Unaia Emery’ego za pauzującego za nadmiar żółtych kartek Edinsona Cavaniego.

W 28. minucie Christopher Nkunku zdobył swojego drugiego gola. W tej sytuacji huknął on sprzed linii pola karnego, nie dając większych szans na interwencję bramkarzowi FC Metz. Nim sędzia zakończył pierwszą połowę, trafienie zanotował Kylian Mbappé. Snajper wypożyczony z AS Monaco wykończył świetne podanie Marco Verrattiego.

Po zmianie stron kapitalnie bronił Eiji Kawashima. Japończyk najpierw zatrzymał strzał Nkunku, a w 69. minucie usłyszał oklaski po tym, jak nie dał się zaskoczyć Di Maríi. W 75. minucie kolejny raz na posterunku był golkiper gości. Tym razem zatrzymał próbę Adriena Rabiota. W 82. minucie strzałem głową wynik ustalił Thiago Silva. Wysoka wygrana „Paryżan”.

Paris Saint-Germain – FC Metz 5:0 (4:0) Meunier 5’, Nkunku 20’, 28’, Mbappé 45+1’, T. Silva 82’