Genialny Dybala, Higuain zmarnował karnego. Pewne trzy punkty Juventusu

Autor: Kacper Chwedoruk | 11.03.2018 16:55 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Ta niedziela nie tylko jest pechowa dla piłkarza Watfordu, Crotone, ale też dla Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk, podobnie jak zawodnicy wyżej wymienionych klubów, nie strzelił rzutu karnego. Pudło snajpera Juventusu nie oznaczało jednak straty punktów "Starej Damy", która pewnie wygrała na swoim boisku z Udinese.

Mistrzowie Włoch od pierwszego gwizdka sędziego wzięli sprawy w swoje ręce. Podopieczni Massimiliano Allegriego przed przerwą chcieli zapewnić sobie komplet punktów i zasiąść na fotelu lidera chociaż do zakończenia pojedynku Interu z Napoli. W niedzielne popołudnie nie zawiódł Paulo Dybala, który rozpoczął strzelanie w Turynie.

Argentyński zawodnik popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego, nie dając najmniejszych szans Bizzarriemu. Kolejne ataki gospodarzy były coraz groźniejsze, ale na efekt trzeba było poczekać. Na nieco ponad pięć minut przed końcem pierwszej odsłony Juventus powinien podwyższyć prowadzenie. Higuain jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Dodajmy, że była to druga z rzędu przestrzelona jedenastka przez niego we wszystkich rozgrywkach.

Po przerwie napór Juventusu się ograniczył tylko do kontrataków. Goście mieli więcej czasu piłkę przy nodze, ale nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. "Stara Dama" bardzo szybko w drugiej połowie podwyższyła prowadzenie za sprawą Dybali, któremu asystował Higuain.

W samej końcówce były piłkarz Palermo miał doskonałą szansę na skompletowanie hattricka. Tak się jednak nie stało, bowiem przestrzelił w dogodnej sytuacji. Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pewnie pokonał Udinese i objął przewodnictwo w ligowej tabeli.

Juventus FC – Udinese Calcio 2:0 (1:0) Dybala 20', 49'